Нормальних відносин із Росією не буде десятиліттями – голова оборонного комітету Бундестагу

Штрак-Ціммерман висловилася проти заяви Шольца про співпрацю з РФ
Фото: EPA
Голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Ціммерман вважає, що країни Заходу ще довго не зможуть налагодити нормальні відносини з Російською Федерацією після війни, яку вона розв'язала в Україні. Про це посадовиця сказала в інтерв'ю RND, опублікованому 27 грудня.

Політикиню здивували слова канцлера Німеччини Олафа Шольца про те, що якщо війна закінчиться, Росія має перспективи для повернення економічної співпраці.

"Думаю, що це абсолютно нереально. Це Росія вийшла зі спільноти гуманітарних держав. Володимир Путін – воєнний злочинець, терорист, масовий убивця. Значна кількість росіян підтримує курс Путіна і війну проти сусідньої країни. Багато російських солдатів, які щодня вбивають, спалюють, катують і ґвалтують, також відповідальні за цю війну. Вільних, нормальних відносин із Росією не буде десятиліттями", – сказала вона.

За словами Штрак-Ціммерман, налагодженням відносин займатимуться вже наступні покоління.

"Політична система в Росії повністю виродилася і має бути повністю змінена. Тому завданням наступних поколінь буде, якщо Росія зміниться, знову почати говорити одне з одним", – зазначила вона.

12 грудня на святкуванні 70-річчя Комітету східноєвропейських економічних відносин Шольц пообіцяв Росії повернутися до економічної співпраці, якщо війна в Україні закінчиться. Він заявив, що Росія залишиться найбільшою країною на європейському континенті навіть після закінчення війни. Тому важливо підготуватися до цього моменту, цитує його RND.

Контекст:

Німеччина з початку війни 2014 року надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї до зон конфлікту і погодилася передавати озброєння в Україну.

ЗСУ, зокрема, уже отримали від Німеччини протитанкову зброю, самохідні гаубиці, зенітні самохідні установки Gepard, систему ППО, РСЗВ, а також каски, спорядження, намети й медикаменти.

На початку грудня Німеччина надала новий пакет допомоги ЗСУ та запланувала в майбутньому постачання ще семи самохідних зенітних установок Gepard.

7 грудня Штрак-Ціммерман повідомила у Twitter, що США схвалили постачання німецьких танків Leopard 2 Україні. За словами політикині, американські партнери очікують, що Німеччина виконає свої зобов'язання.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба в інтерв'ю ARD 11 грудня нагадав, що   Німеччина пообіцяла Україні подальші постачання озброєння, але це не стосується бойового танка Leopard 2, про який неодноразово просили в Києві. Він зазначив, що "такого рішення ще не ухвалено, зобов'язань немає", але українська сторона "над цим працює". Водночас  Україна "не розуміє лінії аргументації" ФРН, додав міністр.

Шольц 16 грудня заявив, що для завершення російської війни проти України із президентом РФ Володимиром Путіним треба говорити.