Окупанти хочуть перетворити "Азовсталь" на "промисловий парк чи місце відпочинку"
Таку ідею озвучив у Telegram 22 червня віцепрем'єр-міністр уряду РФ Марат Хуснуллін.
"Важливе питання, що робити із заводом "Азовсталь". Розглядаємо різні варіанти його майбутнього. Ця зона надалі може продовжити роботу як промисловий парк чи місце відпочинку, але, звісно, вже не як металургійний комплекс", – написав російський урядовець.
Про наміри "знести "Азовсталь" 18 травня заявляв ватажок терористичної організації "ДНР" Денис Пушилін, повідомило російське державне пропагандистське агентство ТАСС.
Завод "Азовсталь" є власністю фінансово-економічної групи СКМ, якою володіє український бізнесмен Рінат Ахметов.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
На початку повномасштабної війни, яку 24 лютого проти України розпочала РФ, завод "Азовсталь" перевели в режим гарячої консервації.
Територію заводу утримували бійці Національної гвардії, зокрема полку "Азов", співробітники СБУ, військовослужбовці ЗСУ, прикордонники та поліцейські. У бомбосховищах заводу також до початку травня були сотні цивільних.
Генеральний штаб ЗСУ повідомив пізно ввечері 16 травня, що з "Азовсталі" евакуювали 264 українських військовослужбовців, зокрема 53 тяжкопоранених. Їх перевезли до Новоазовська та Оленівки, які розташовані на території, підконтрольній бойовикам "ДНР". У Генштабі ЗСУ та Міноборони України повідомили, що евакуйованих захисників Маріуполя планують обміняти. 20 травня російське міноборони оголосило про завершення виведення українських військових із території заводу.
Президент України Володимир Зеленський 6 червня заявив, що в полоні окупантів перебуває 2,5 тис. українських воїнів – захисників "Азовсталі". За інформацією Катерини Прокопенко, дружини командира полку "Азов" Дениса Прокопенка, їх утримують у в'язниці в Оленівці, також невелика група тяжкопоранених залишається у лікарні в Новоазовську. Наскільки їй було відомо, до Росії нікого не вивезли.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак повідомив в інтерв'ю, яке опублікували 20 червня, що переговори про обмін бійців полку "Азов", яких утримує Росія, веде не тільки ГУР Міноборони України – "оскільки процес складний, там у цілому був багато хто задіяний".