Окупанти хочуть залишити у Мелітополі лише 10 шкіл – мер
"Наразі вони почали з обшуками приходити до вчителів та освітян і забирати всі гаджети. Вони бояться, що ті, хто знаходяться на тимчасово окупованій території, онлайн проводять уроки за нашою українською програмою", – розповів він.
За словами Федорова, росіяни намагаються змусити українських педагогів навчати дітей за російською програмою, але ніхто з учителів цього не робить.
"Із 22 шкіл сьогодні росіяни хочуть, щоб хоч якось функціонувало лише 10. Перше, немає учнів, які б погодилися ходити в цю школу, друге, немає достатньої кількості вчителів", – сказав він.
За словами мера, у місті перебуває 2900 педагогів, на співпрацю з ворогом погодилося менше ніж 300. Він додав, що стали "колабораціоністами" переважно технічні працівники, наприклад, двірники.
"Учителі майже не погодилися. Жоден директор школи, директор дитячого садка не погодився співпрацювати з ворогом. Тож сьогодні немає освітнього простору, а є рашистська пропаганда. Вони змушують наших дітей співати гімн Росії, у дитячих садочках малювати листа якомусь російському солдату", – заявив Федоров.
Контекст:
Після нападу на Україну російські окупаційні війська захопили частину території Запорізької області. 26 лютого 2022 року після боїв зі Збройними силами України окупанти зайшли до 150-тисячного Мелітополя.
Обласний центр Запоріжжя окупанти взяти не змогли. Тому вони вирішили зробити Мелітополь "столицею" тимчасово окупованої частини Запорізької області й проводили там псевдореферендум про "приєднання" регіону до РФ.