Російська окупаційна влада Криму намагається не допустити широкого поширення на півострові інформації про вибухи на російських військових об'єктах у Криму. Про це повідомив 20 серпня у Facebook голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
"Російська окупаційна влада Криму намагається закрити рота всім, хто у Криму публічно реагує на вибухи та прильоти на військові об'єкти, розташовані на півострові. Воно і зрозуміло, навіть найвідмороженіші прихильники Росії вже впадають в істерію, оскільки навіть вони почали усвідомлювати, що їм доведеться валити з краденого півострова на свою Росію", – написав він.
Голова Меджлісу опублікував "один із прикладів офіційного попередження, яке поширюється від імені російського гауляйтера Криму".
"Нагадую всім блогерам про відповідальність за публікацію в мережі ворожих фейків. "Вибухи в Бахчисараї", "Кораблі ведуть вогонь біля мису Опук", "Табло "Кримського мосту" – читаємо закон і пам'ятаємо про відповідальність. Щоб потім не було боляче за безцільно прожиті роки в регіонах трохи північніше від Криму", – процитував Чубаров.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст
- Росія окупувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Після окупації РФ перетворила Крим на військову базу.
- Після того, як у лютому 2022 року РФ розпочала повномасштабну війну проти України, українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених від 2014 року Росією українських територій, зокрема Криму.
- У серпні у Криму сталося кілька вибухів на військових об'єктах Росії. 9 серпня вибухи пролунали на військовому аеродромі Саки у селищі Новофедорівка. Як наслідок, за даними Збройних сил України, було знищено щонайменше дев'ять ворожих літаків. Загинула одна людина, 13 постраждали. У міноборони РФ заявили, що відбулася"детонація кількох авіаційних боєприпасів", і наголосили, що "жодного вогневого впливу" по аеродрому не було.
- 16 серпня у селі Майське поблизу міста Джанкой почалися вибухи на складі з боєприпасами, також було пошкоджено залізничне полотно. Окупаційна влада повідомила про двох постраждалих. Цього самого дня у Джанкої сталася пожежа на електричній підстанції, а в селищі Гвардійське – вибухи на військовому аеродромі. Вибухи у Джанкойському районі міноборони РФпояснило диверсією, ситуації уГвардійському окупаційна влада не коментувала.
- Україна офіційно не підтвердила своєї причетності до подій у Криму, протенизка авторитетних західних ЗМІ, зокрема CNN і The New York Times, стверджує, що за вибухами у Криму стоїть вона. Президент України Володимир Зеленський закликав жителів півострова та інших окупованих територій не наближатися до російських військових об'єктів.
- 18 серпня ЗМІ повідомили про вибухи у районі військового аеродрому Бельбек у Севастополі. Окупаційна влада заявила, що збили БПЛА. Жителі Криму також повідомляли про кілька вибухів поблизу Керчі. Окупаційна влада заявила, що спрацювала система ППО.
- Увечері 19 серпня ЗМІ та соцмережі зновуповідомляли про звуки вибухівпоблизу Євпаторії та Севастополя.
- 20 серпня стався вибух біля штабу Чорноморського флоту РФ у Севастополі, окупаційна влада оголосила, що збила безпілотник, повідомив проєкт "Крим.Реалії".