Окупанти захопили музей у Мелітополі, де зберігалося скіфське золото – Запорізька ОВА

Однією з найцінніших археологічних знахідок, виявлених у Мелітополі, є золота грецько-скіфська карбівка
Скріншот: Телеканал ДОМ / YouTube
Російські окупанти захопили краєзнавчий музей у Мелітополі Запорізької області, в якому зберігали скіфське золото. Про це 27 квітня в Telegram поінформувала Запорізька обласна військова адміністрація.

"Військові РФ захопили Мелітопольський міський краєзнавчий музей. Колаборанти вказали росіянам місце, де зберігається скіфське золото, що було виявлено археологами у 50-х роках минулого сторіччя", – ідеться в повідомленні.

За даними видання "Мелітопіль.City", у лютому 2021 року міська адміністрація та співробітники музею сховали колекцію скіфського золота.

Весь цей час росіяни шукали її. У проросійських пабліках показали відео, як призначений окупантами директор Євген Горлачов розповідає, що його однодумці витратили багато сил та енергії, щоб знайти скіфське золоте, яке сховали співробітники музею.

Насправді місцерозташування колекції видали колаборанти, зазначає видання.

Це вже друга спроба росіян привласнити мелітопольську колекцію скіфського золота. Перша була за радянських часів, коли археологи виявили найбільший скіфський курган серед міської забудови Мелітополя, пише "Мелітопіль.City".

Однією з найцінніших археологічних знахідок, виявлених у Мелітополі, є золота грецько-скіфська карбівка, на якій зображено життя грецького героя Ахілла. На щастя, оригінал зберігають у Музеї історичних коштовностей України, наголошує видання.

У Запорізькій ОВА розповіли, що окупанти вже знайшли "виправдання" пограбуванню Мелітопольського краєзнавчого музею.

"Вони розповсюджують брехню, що нібито врятували скіфське золото, яке експонувалося в музеї, від колишніх працівників закладу. Мовляв, ті хотіли вивезти його за межі країни", – повідомили в ОВА.

28 квітня стало відомо про те, що російська окупаційна армія вивезла з Маріуполя Донецької області всі цінні експонати, які зберігали у двох музеях – краєзнавчому та художньому, зокрема картини Івана Айвазовського та Архипа Куїнджі.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Наприкінці лютого російські окупаційні війська після боїв зі Збройними силами зайшли до 150-тисячного Мелітополя Запорізької області. Після входу російських військ у місті неодноразово відбувалися масові проукраїнські мітинги. Незважаючи на стрілянину, яку відкривали окупанти, містяни кричали в їхній бік: "Нах...й додому!"

У березні мер Мелітополя Іван Федоров кілька днів пробув у полоні в росіян, потім його звільнили в обмін на російських військовослужбовців.