Окупанти віддали шістьох українців в обмін на одного сержанта зі зв'язками – голова Сумської обладміністрації
За його словами, всього полонених у регіоні майже 100.
"Усіх їх офіційно зареєстрували, відкрили кримінальні провадження. Щодня хлопці з територіальної оборони беруть росіян у полон, деякі здаються самі. Був випадок на другому тижні війни, коли колона військової техніки пішла з України самостійно. Їхній командир провів переговори з нашими військовими. Сказав, що розуміє, що його посадять або розстріляють, але він так воювати не може. Солдати його відмовилися воювати. Підняли стволи своїх танків угору, розвернулися і пішли", – сказав Живицький.
Він зазначив, що той російський підрозділ утримував шістьох українців.
"Ми їх обміняли на одного російського сержанта, який у військовому плані цінності не мав, але мав якогось високого родича в Москві. За словами перемовників ми зрозуміли, що ціна питання їх не цікавила, що вони хотіли забрати саме цю людину", – пояснив Живицький.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Про обмін полоненими Живицький повідомляв 1 березня. "Ми обміняли наших п'ятьох людей із тероборони на одного російського офіцера військової поліції", – написав він та опублікував список звільнених українських бійців.
Контекст:
Президент РФ Володимир Путін оголосив війну Україні вночі 24 лютого, заявивши, що це "спецоперація", мета якої – "демілітаризація і денацифікація України".
28 лютого в Україні запрацював Об'єднаний центр із пошуку та звільнення полонених, який займається звільненням та поверненням на батьківщину як українських, так і російських полонених.
Відомо про щонайменше два обміни полоненими. 1 березня голова Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький повідомив, що п'ятьох українських військових тероборони обміняли на одного російського офіцера військової поліції. 16 березня захопленого окупантами мера Мелітополя Івана Федорова обміняли на дев'ятьох російських військовослужбовців 2002–2003 років народження.
18 березня з інтерв'ю генпрокурорки України Ірини Венедіктової "BBC News Україна" стало відомо, що в Україні запрацювали спеціальні табори для військовополонених російських окупантів, створені відповідно до норм міжнародного права.
Станом на 19 березня в Україні в полоні перебувало 562 російські військові, повідомила віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.