Окупанти відмовилися від "референдуму" в Мелітополі 11 вересня – мер

Федоров: Окупанти відмовилися від проведення навіть фейкового "референдуму"
Фото: Ivan Fedorov / Facebook
Російські окупанти відмовилися від проведення фейкового "референдуму" в тимчасово окупованому Мелітополі Запорізької області. Про це повідомив у Telegram мер міста Іван Федоров 10 вересня.

"Окупанти відмовилися від проведення навіть фейкового "референдуму". Вони розповідали всьому світу, що він мав відбутися вже завтра, 11 вересня. Проте і боротьба ЗСУ, і опір сил спротиву, і що надважливо масова відмова мешканців тимчасово окупованих територій підтримувати Росію настільки вплинули на настрої рашистів, що вони змушені постійно переносити день "голосування", – заявив він.

За словами Федорова, окупанти вибрали новою "сакральною датою" 4 листопада, коли в РФ святкують День народної єдності.

"Проте, враховуючи панічний "плановий відвід військ міноборони РФ" на всіх ділянках фронту, вони єднаються хіба що з метою бігти з української землі. Впевнений, навіть колаборанти зрозуміли, що окупанти дурять не тільки населення, але й своїх поплічників. Тому зрадники масово намагаються повернутися на сторону України. А справжній референдум у Мелітополі, як і в усій Україні, ми можемо провести лише за вступ нашої держави до Європейського союзу!" – заявив мер.

У коментарі "Укрінформу" Федоров розповів, що з Мелітополя виїхала майже половина жителів – щонайменше 70 тис. осіб. Мер розповів, що організованої евакуації немає, можлива лише евакуація приватним транспортом. За його словами, чергової хвилі евакуації очікують перед опалювальним сезоном.

Водночас у місті посилюють роботу партизани.

"За останні півтора місяця рух опору лише посилюється", – сказав Федоров.

Контекст:

Після нападу на Україну російські окупаційні війська, зокрема, захопили частину території Запорізької області.  26 лютого окупанти зайшли у 150-тисячний Мелітополь після боїв зі Збройними силами України.

16 травня Федоров розповів, що з Мелітополя протягом двох місяців виїхало 45–50% жителів, тому у місті залишилося приблизно 70 тис. осіб.