Окупанти вивезли з Маріуполя на тимчасово окуповані території персонал і пацієнтів лікарні – міськрада
"Персонал та пацієнти міської лікарні №4 імені Мацука були примусово вивезені з Маріуполя на тимчасово окуповану територію України. Відомо, що до медичного закладу прийшли озброєні люди, які в ультимативній формі повідомили, що лікарі та пацієнти повинні виходити та сідати у транспорт окупантів. Виснажені та налякані люди були вимушені виконати накази російських терористів", – ідеться у повідомленні.
У міськраді не знають, що чекає на цих людей, але раніше було підтверджено факти відправлення українців до "депресивних" регіонів РФ.
"Ми формуємо єдину базу незаконно депортованих людей, щоб потім повернути кожного маріупольця в Україну. Ми вже розуміємо, що окупанти насильно вивезли щонайменше 40 тис. жителів Маріуполя. Наша мета – створити дієвий механізм повернення цих людей. Це складна робота, яку ми ведемо у повній координації з Павлом Кириленком, головою Донецької обласної військової адміністрації", – заявив мер Маріуполя Вадим Бойченко.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
6 квітня українська омбудсменка Людмила Денісова повідомляла, що, за інформацією свідків, "до фільтраційного табору потрапила остання діюча в місті Маріуполь лікарня №4 з усім персоналом і хворими".
Контекст:
Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за Маріуполь точаться з 24 лютого, коли почалося масштабне вторгнення російських військ в Україну. Російські війська не змогли взяти штурмом Маріуполь і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерійських снарядів та реактивних систем залпового вогню житлові квартали. Влада Маріуполя вважає, що окупанти хочуть захопити місто, щоб "пробити коридор" із Ростовської області РФ до окупованого Криму.
Жителі обложеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла, зв'язку та продуктів. Майже три тижні – до 14 березня – евакуацію з міста не проводили через постійні обстріли з боку російських окупаційних військ. Потім у жителів з'явилася можливість покинути місто приватним транспортом через спеціальний коридор.
За інформацією Держстату України, до повномасштабного російського вторгнення у Маріуполі проживало приблизно 450 тис. осіб. У ньому залишається, за підрахунками мерії, майже 130 тис. осіб. Багато людей викрали і депортували на окуповані території або в РФ росіяни.
6 квітня міськрада Маріуполя повідомила, що у місті почали працювати російські мобільні крематорії, щоб "знищити будь-які свідчення злочинів своєї армії".
На відновлення зруйнованого російськими окупантами Маріуполя знадобиться щонайменше $10 млрд, підрахували у місцевій міськраді.