Окуповано понад 2,6 тис. населених пунктів, приблизно 20% території України – Зеленський
Він зазначив, що завтра, 3 червня, настане 100-та доба повномасштабної війни Росії проти України.
"Коли використовується ця характеристика – повномасштабна, – зазвичай це просто риторичне відокремлення війни, яка йде зараз, від тієї війни, яку Росія розпочала ще 2014 року. Тоді, вісім років тому, російська армія вперше вторглася в нашу землю та окупувала її частину. Півострів Крим та третину Донбасу, включаючи найбільші міста Донецьк та Луганськ", – сказав Зеленський.
Президент нагадав, що з 2014 року і до 24 лютого цього року Україна втратила понад 14 тис. людей убитими, понад 1,5 млн людей стали внутрішніми переселенцями, а РФ унаслідок тодішньої загарбницької кампанії контролювала понад 43 тис. км&³2; – площу, яку можна порівняти, наприклад, із площею Нідерландів.
"Російські війська зайшли до 3620 населених пунктів України. 1017 із них уже вдалося звільнити. Ще 2603 – належить звільнити. Сьогодні під контролем окупантів перебуває приблизно 20% нашої території. Майже 125 тис. км&³2;. Це набагато більше, ніж площа всіх країн Бенілюксу разом узятих", – сказав Зеленський.
Він зазначив, що лінія фронту становить понад 1 тис. км. Окрім того, з 24 лютого Росія випустила по Україні 2478 ракет, більшість – по цивільній інфраструктурі.
"Ми змушені захищатися фактично від усієї російської армії. Усі боєздатні військові формування Росії задіяні в цій агресії. Окупанти втратили загиблими вже понад 30 тис. солдатів... Але це не зупиняє Росію. Ця держава готова ще втрачати і вбивати – вбивати людей. Тому що всього лише одна людина в Росії хоче не дати нам залишитися такими, якими ми є", – заявив президент.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. У РФ цю війну називають спецоперацією. РФ окупувала частину Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Харківської областей, просунулася в Донецькій та Луганській. Росія також тимчасово контролювала частини Київської, Сумської та Чернігівської областей, але на початку квітня північні регіони звільнили від окупантів.
Площа всієї території України у міжнародно визнаних межах становить 603 548 км&³2;. Видання "Forbes Україна" підрахувало, що до 24 травня Росія окупувала 125 тис. км&³2; території України (приблизно 20,7% від загальної площі країни).
До повномасштабного вторгнення площа українських земель, захоплених Росією, становила 44 тис. км&³2;, або 7% від усієї території країни, заявляв колишній президент України Петро Порошенко.