Спротив українських захисників на "Азовсталі" зриває плани РФ на Донбасі – розвідка Британії
Про це йдеться в огляді розвідки міністерства оборони Великобританії, опублікованому у Twitter оборонного відомства 6 травня.
Штурм заводу, згідно з повідомленнями українських військовослужбовців, триває з 2 травня.
"Ці зусилля обходяться Росії ціною особового складу, обладнання та боєприпасів. Поки український спротив триває на "Азовсталі", російські втрати наростатимуть і зриватимуть їхні оперативні плани на півдні Донбасу", – ідеться в огляді розвідки Великобританії.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
21 квітня президент України Володимир Зеленський сказав, що більшу частину Маріуполя росіяни "давно захопили". У місті на той момент залишалося понад 100 тис. людей. За його даними станом на початок квітня, Маріуполь брали в облогу 10 тис. російських військовослужбовців. За інформацією Пентагону, зараз там залишилося майже 2 тис. росіян.
Завод "Азовсталь" – остання фортеця українських військовослужбовців у Маріуполі. У бомбосховищах заводу перебувають сотні поранених, а також частина мирних жителів міста.
Президент Росії Володимир Путін 21 квітня публічно озвучував наказ міністру оборони РФ Сергієві Шойгу скасувати штурм промзони заводу "Азовсталь", проте штурм продовжили.
На "Азовсталі" четвертий день тривають активні бої, окупанти прорвалися на територію заводу, але українські захисники тримають оборону і закликають евакуювати поранених та цивільних, а також забрати тіла загиблих.
29 квітня розпочали операцію з евакуації з Маріуполя та зокрема "Азовсталі" за підтримки ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста. Автобуси для евакуації на "Азовсталь" приїхали увечері 30 квітня, першу групу цивільних було виведено з території заводу.
Загалом за цей період вдалося евакуювати приблизно 500 осіб, заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш 5 травня. Усупереч гуманітарному праву, нікого з поранених військовослужбовців не евакуювали. Евакуація триває.
Захисники Маріуполя просять евакуювати гарнізон і цивільних, які перебувають на "Азовсталі", застосувавши до них процедуру extraction, прикладом якої називають порятунок британських, французьких та бельгійських військовослужбовців із Дюнкерка під час Другої світової війни. Вони не здаватимуться в полон, заявляли в "Азові". Захисники міста готові вийти з "Азовсталі" лише у разі отримання гарантій від третіх країн. Зокрема, виконувач обов'язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський звертався до президента Туреччини Реджепа Ердогана з проханням вивезти гарнізон на територію Туреччини.
Путін хоче, щоб захисники міста склали зброю.