Остін: Сьогоднішній "Рамштайн" відбувається у критичний момент. Кремль досі робить ставку на те, що зможе нас перечекати
Про це міністр оборони США Ллойд Остін заявив 14 лютого, відкриваючи засідання дев'ятого "Рамштайну" у Брюсселі. Текст його промови наводить сайт Пентагону.
"Нам ще багато треба зробити разом. І ми маємо посилити нашу увагу. В України є невідкладні вимоги, щоб допомогти їй подолати цей критичний момент під час війни. Наша мета – не просто надати обладнання. Вона полягає в тому, щоб забезпечити повний і довгостроковий потенціал. Тому сьогодні ми продовжимо розмову про інтеграцію й синхронізацію нашої підтримки, щоб Україна отримала бойові можливості, які мають значення і зберігаються протягом тривалого часу", – сказав він.
За словами Остіна, на порядку денному також навчання українських військових, що проводять у Європі, ініціативи в галузі промисловості, мета яких – забезпечити підтримку України в довгостроковій перспективі, і звітність щодо наданої допомоги.
"Сьогоднішня зустріч відбувається у критичний момент. Кремль досі робить ставку на те, що він зможе нас перечекати. Але рік по тому ми єдині як ніколи. І ця спільна рішучість допоможе підтримати динаміку України в майбутні вирішальні тижні й допомогти Україні пройти складний шлях, який чекає її далі. І, оглядаючи сьогодні цей стіл, я знаю, що наша єдність тільки зростатиме. Ми всі розуміємо, наскільки велика ставка у війні, яку веде Росія", – продовжив він.
Остін підкреслив, що йдеться не лише про право України жити в мирі й безпеці, але також про те, який світ успадкують наступні покоління.
"Ніхто з нас не хоче жити у світі, де автократи можуть нападати на своїх мирних сусідів, зневажати їхні кордони й обстрілювати їхній народ. Тому ми об'єдналися, щоб виступити за світ, де правила мають значення. Де поважають суверенітет. І де цивільні особи захищені", – резюмував він.
Контекст:
Формат "Рамштайн" заснували навесні 2022 року – 26 квітня на авіабазі ВПС США Рамштайн у Німеччині відбулася перша зустріч консультативної групи з надання допомоги Україні. Глава Міноборони України Олексій Резніков після цієї зустрічі заявив, що відбулися "тектонічні зміни" у філософії партнерів щодо передання Україні зброї. Зустрічі консультативної групи вирішили проводити щомісяця.
Дев'ята зустріч контактної групи з питань оборони України триває 14 лютого у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі (Бельгія). Її основні теми – захист українського неба за допомогою авіації та розвиток "танкової коаліції", повідомляв міністр оборони України.
За словами Остіна, від початку повномасштабної війни союзники надали Україні допомоги майже на $50 млрд.