Папа римський назвав "жахливими" дії Росії, але "проти зведення складності до розрізнення добра і зла"
Папа назвав "жахливими" повідомлення про те, що РФ використовує найманців в Україні. Проте понтифік відмовився проводити різницю між "хорошим і поганим" у війні, як його цитує La Stampa.
"Ми бачимо жорстокість і лють, із якою цю війну ведуть війська, переважно найманці, яких використовує Росія. Вони дійсно вважають за краще посилати вперед чеченців, сирійців, найманців. Але небезпека в тому, що ми бачимо лише це, що зазвичай жахливо, але не бачимо всієї драми, що розгортається за цією війною, яка, можливо, була чимось спровокована або не відвернена. Це дуже сумно, але в цьому і вся суть", – сказав понтифік.
На запитання, чи підтримує він президента Росії Володимира Путіна, папа відповів: "Ні, не підтримую, я просто проти зведення складності до розрізнення добра і зла".
Під час інтерв'ю Франциск сказав, що сподівається зустрітися з патріархом Російської православної церкви Кирилом у вересні в Казахстані.
Контекст:
Папа римський 13 березня на тлі масового військового вторгнення РФ закликав припинити вбивство невинних людей в Україні, зосередитися на діалозі та відкрити гуманітарні коридори.
20 березня Франциск закликав міжнародну спільноту докладати зусиль для припинення війни РФ проти України. Він також відвідував поранених українських дітей у лікарні у Ватикані.
27 березня понтифік закликав "викреслити війну з історії, перш ніж війна не викреслила з неї людину".
На аудієнції 6 квітня Франциск засудив убивства мирного населення російськими окупаційними військами у Бучі під Києвом. 10 квітня папа римський закликав до перемир'я у війні РФ проти України, після якого має настати мир.
В інтерв'ю газеті Corriere della Sera, опублікованому 3 травня, він заявив, що країни Заходу сприяли вторгненню РФ до України. "Можливо, саме те, що "НАТО гавкає на ворота Росії", змусило [президента РФ Володимира] Путіна розпочати вторгнення в Україну", – припустив Франциск. Він також сказав, що просив про зустріч із Путіним, щоб спробувати зупинити війну в Україні, але йому не відповіли.