Папа римський зустрівся із дружиною командира полку "Азов" Прокопенка та дружиною офіцера Федосюка

Катерина Прокопенко і Юлія Федосюк зустрілися з папою римським у Римі
Фото: vatican.va
11 травня папа римський Франциск зустрівся у Римі із дружинами двох офіцерів полку "Азов", які зараз перебувають на "Азовсталі" у Маріуполі Донецької області. Про це повідомило агентство ANSA.

Зустріч відбулася у фіналі загальної аудієнції, фотографії опублікував сайт Vatican News.

На знімках видно, що жінки, із якими зустрівся папа римський, – це дружина командира полку "Азов" Дениса Прокопенка Катерина і дружина офіцера Арсенія Федосюка Юлія.

Ліворуч на фото Прокопенко із дружиною Катериною, праворуч – Федосюк із дружиною Юлією. Фото: 24tv.ua

Як зазначає агентство, жінки написали Франциску лист про чоловіків, які захищають Маріуполь, і дістали несподіване запрошення на сьогоднішню аудієнцію.

"Українська правда" пише, що дружини Прокопенка та Федосюка передали Франциску листи – від себе, а також від предстоятеля Української православної церкви Московського патріархату Онуфрія – і останні фотографії з "Азовсталі".

Вони сподіваються, що сьогоднішня зустріч дасть шанс урятувати захисників Маріуполя, зазначає ANSA.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Прокопенку 30 років, він підполковник Національної гвардії України, Герой України. Федосюку 29 років. Дружина військовослужбовця розповідала "24 каналу", що він поранений – уламок від снаряда влучив у ногу.

Завод "Азовсталь" – останній об'єкт, який у Маріуполі утримують українські військові. У бомбосховищах заводу були сотні людей, зокрема цивільних.

21 квітня президент РФ Володимир Путін публічно озвучував наказ міністру оборони РФ Сергієві Шойгу скасувати штурм промзони "Азовсталі", проте штурм тривав далі.

2 травня на територію "Азовсталі" прорвалися окупанти, там почалися активні бої, але українські захисники тримають оборону.

Процес евакуації з "Азовсталі" за участю ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста розпочали 30 квітня. У перші дві гуманітарні колони вивезли приблизно 500 осіб із території заводу та Маріуполя загалом. 7 травня віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що всіх жінок, дітей і людей похилого віку евакуювали з території заводу.

Попри гуманітарне право, досі нікого з поранених військових не евакуювали. Заступник командира полку "Азов" капітан Святослав Паламар (позивний Калина) розповів, що там перебуває 600 поранених українських військових.

Захисники Маріуполя просять евакуювати тих, хто перебуває на "Азовсталі", застосувавши до них процедуру extraction, прикладом якої називають порятунок британських, французьких та бельгійських військових із Дюнкерка під час Другої світової війни. Вони не здаватимуться в полон, заявляли в полку "Азов". Захисники міста готові вийти з "Азовсталі" лише в разі надання їм гарантій від третіх країн. Зокрема, виконувач обов'язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський 29 квітня звертався до президента Туреччини Реджепа Ердогана із проханням вивезти гарнізон на територію Туреччини.

7 травня до Путіна звернулися ветерани Другої світової війни з України, які просять дати можливість українським захисникам Маріуполя безпечно залишити промзону "Азовсталі".

Окрім того, 6 травня на сайті Change.org з'явилася петиція до ООН, підписанти якої просять розпочати невідкладну процедуру еxtraction, ухваливши резолюцію ООН, яка зобов'яже РФ як країну-агресора забезпечити евакуацію всіх осіб з "Азовсталі" на територію, підконтрольну українському уряду, або на територію третіх країн. Петицію вже підписало понад 1,2 млн людей.

10 травня Верещук повідомила, що на "Азовсталі" залишається понад 1 тис. українських військовослужбовців, зокрема сотні поранених.

Путін хоче, щоб захисники міста склали зброю.