Патріарх Російської православної церкви заявив, що смерть на війні в Україні "змиває всі гріхи"
Кирило назвав збройну агресію Росії "міжусобною сваркою" і "братовбивчою війною" (у Росії переслідують тих, хто називає російське вторгнення в Україну "війною"), повторивши російські пропагандистські штампи про "єдиний народ".
"Церква усвідомлює, що якщо хтось, керований почуттям обов'язку, необхідністю скласти присягу, залишається вірним своєму покликанню і гине під час виконання військового обов'язку, то він, безсумнівно, вчиняє дію, рівнозначну жертві. Він приносить себе в жертву за інших. І тому віримо, що ця жертва змиває всі гріхи, які людина здійснила", – сказав глава РПЦ.
Він висловив сподівання, що між українцями й росіянами не виникне "непрохідна стіна ненависті".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про повномасштабне вторгнення в Україну. Спочатку, за даними СБУ, глава Кремля розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.
Станом на 26 вересня російська армія втратила в Україні, за даними Генштабу ЗСУ, приблизно 57 200 представників особового складу. Втрати стали причиною оголошеної в Росії 21 вересня часткової мобілізації.
Міністр оборони РФ Сергій Шойгу уточнив, що призову підлягає приблизно 300 тис. осіб. 22 вересня з'явилася інформація, що указ Путіна містить закритий пункт, у якому зазначено, що міноборони РФ може призвати до 1 млн осіб.
Шойгу і Путін стверджували, що мобілізують лише резервістів (тобто громадян, які пройшли строкову службу або навчання на військовій кафедрі у ВНЗ), які мають військово-облікову спеціальність і бойовий досвід. Проте в указі цього не задокументовано.
20 вересня, коли звернення Путіна тільки анонсували, у російському сегменті Google зросла кількість запитів про те, як виїхати з РФ або дістати відтермінування від армії, а наступного дня, вже після оголошення Путіним про мобілізацію, у кілька разів зросли ціни на авіаквитки з РФ.
На автомобільних КПП на кордоні Росії з низкою країн виникли затори через велику кількість охочих виїхати. Зокрема, великі скупчення машин фіксують на кордоні з Фінляндією, Монголією і Грузією.