"Пекельна ненависть витісняє тваринний страх". Фото та відео наслідків обстрілів у Харкові photo icon

Опубліковано безліч свідчень обстрілів житлових кварталів у Харкові
Фото: ДСНС України / Facebook
Харків 27–28 лютого активно обстрілювали російські окупаційні війська, внаслідок чого загинули і дістали поранення мирні жителі. Фото й відео обстрілів та їхніх наслідків опублікували свідки у соцмережах.

Після обстрілу харків'яни виявили частини ракет і снарядів, які застрягли в землі та асфальті.

Кілька ракет упало під будинком журналістки Ганни Гін.

"Трохи пізніше друг пояснив: це не ракета, а її частина. Дупа, хвіст, "ступінь" по-військовому... Журналісти попросили зняти відео, вийшла на вулицю. А біля цієї дупи просто карнавал, селфі-паті – не підступитися. Як швидко ми звикли до війни, однак", – написала Гін.

Вона зазначила, що таких снарядів поряд із її будинком виявилося аж три: два – на пішохідних стежках, один – на проїжджій частині.

"До уваги окупантів: пекельна ненависть витісняє тваринний страх після першої ж ракети під вікнами. Нехай навіть і її дупи", – наголосила журналістка.

27 лютого жителі міста повідомили у Держслужбу з надзвичайних ситуацій Харківської області про 105 знайдених снарядів, які не розірвалися, 28 лютого – про 169, пише пресслужба ДСНС.

Вогнем було знищено школу №134. "У мене немає слів друкованих... Чотири покоління моєї сім'ї тут навчалося", – каже харків'янин у відео про наслідки обстрілу, опублікованому МВС України.

Унаслідок обстрілів, за даними Харківської міськради, пошкоджено 87 житлових будинків.

Відео прильоту ракетних снарядів опублікував, зокрема, Telegram-канал "Харьков Life". Добірку відео з різних каналів виклала також ДСНС.

Голова Харківської облдержадміністрації Олег Синєгубов попередньо заявляв про 11 жертв обстрілу лише 28 лютого. Він наголосив, що росіяни обстрілюють житлові райони Харкова, де немає позицій ЗСУ – Олексіївку, Салтівку, Павлове Поле. За даними мера міста Ігоря Терехова, цього дня загинуло дев'ятеро людей (зокрема троє дітей) та 37 дістали поранення.

Президент України Володимир Зеленський пообіцяв, що за обстріли Харкова російська влада потрапить під міжнародний трибунал.

"Російські сили сьогодні жорстоко обстріляли Харків із реактивної артилерії. Це однозначно воєнний злочин. Мирне місто. Мирні житлові райони. Жодного військового об'єкта. Десятки записів очевидців доводять, що це не окремий помилковий залп, а свідоме знищення людей", сказав він.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Путін розпочав повномасштабну війну проти України, і закликав світ відреагувати.

Президент України Володимир Зеленський уранці 24 лютого оголосив воєнний стан, а наприкінці дня – загальну мобілізацію. Він закликав українців не панікувати, "робити все, що потрібно для підтримки Збройних сил України", і пообіцяв, що всім, хто хоче захищати Україну, видаватимуть зброю.

За даними Міноборони станом на 28 лютого, загальні втрати російських окупантів становили 5,3 тис. осіб. Водночас у міністерстві оборони РФ приховували втрати серед особового складу та визнали їх лише на четвертий день війни. Офіційний представник міноборони РФ Ігор Конашенков 27 лютого заявив, що "є загиблі і поранені", але не уточнив їхньої кількості.

Протягом чотирьох днів війни, за даними Офісу президента України, загинуло 352 мирні жителі (зокрема 16 дітей), поранення дістало 2040 громадян (зокрема 45 дітей).

Російські війська атакують житлові кварталидитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

Через вторгнення РФ в Україну західні країни наклали на Росію санкції. Обмеження, зокрема, стосуються великих російських банків та деяких наближених до Путіна чиновників і їхніх дітей. Після того як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили занести до санкційного списку самого Путіна. Найближчими днями деякі російські банки від'єднають від міжнародної міжбанківської системи SWIFT.