Перша ракета пробиває дірку в будівлі, друга в неї влітає. Українські військові розповіли про високу точність HIMARS
Українські військові наголосили, що в американській системі перезаряджається весь пусковий блок. Це робить її максимально мультикаліберною.
"Перший залп можна зробити ракетами з дальністю стрільби до 90 км, перезарядити за чотири хвилини на інші ракети, які стріляють на відстань у 20 км, і третій залп знову на 90 км і так далі", – зазначає бойовий розрахунок реактивної установки.
У ЗСУ наголошують, що використовують HIMARS під час роботи по важливих цілях – командних пунктах, складах боєприпасів тощо. Військові виділили й феноменальну точність американської РСЗВ: перша ракета, за їхніми словами, пробиває дірку в будівлі, а друга здатна в цю діру влетіти.
Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк у Twitter заявив, що HIMARS уже довели: американська зброя набагато краща від усього, що є у РФ. А українці довели, що можуть швидко опанувати й ефективно керувати сучасною західною зброєю.
"Висновок? Більше зброї = більше перемог", – підсумував Подоляк.
Контекст:
1 червня президент США Джо Байден офіційно оголосив про новий пакет військової допомоги Україні, до складу якого, зокрема, увійшли HIMARS.
За словами держсекретаря США Ентоні Блінкена, керівництво України запевнило американську сторону, що українські військові не будуть використовувати американські РСЗВ далекої дії для ураження цілей у Росії. Водночас амбасадорка США у Києві Бріджит Брінк 2 червня заявила, що українські військовослужбовці самі визначатимуть, на яку відстань потрібно завдавати ударів із використанням РСЗВ HIMARS.
США надіслали Україні чотири установки HIMARS. Їх доправлення 23 червня підтвердив міністр оборони України Олексій Резніков.
1 липня міністерство оборони США оголосило про виділення пакету додаткової військової допомоги для України на суму $820 млн. Це 14-й пакет допомоги США у сфері безпеки для України із серпня 2021 року. До нього входять додаткові боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем HIMARS.