Під час повномасштабного вторгнення в Україну Росія втратила 87% військ, які мала до початку вторгнення – розвідка США
Менше ніж за два роки повномасштабного вторгнення в Україну країна-агресор Росія втратила 87% від загальної чисельності своїх військ станом на момент відкритого вторгнення. Про це Конгресу США повідомили 11 грудня у звіті американської розвідки, з яким ознайомився 12 грудня CNN.
У цифрах ці втрати становлять 315 тис. осіб.
Втрати російських військ телекомпанія назвала "приголомшливими".
Окрім того, у звіті йдеться, що за той самий період окупанти втратили в Україні дві третини танків, які були до повномасштабного вторгнення, тобто 2200 із 3500 машин.
Також знищено, за даними американської розвідки, 4400 із 13 600 бойових машин піхоти та бронетранспортерів, що становить 32%.
Такий рівень бойових втрат призвів до того, що РФ знизила складність і масштаб своїх наступальних операцій, проте президент країни-агресора Володимир Путін усе ще "сповнений рішучості просуватися вперед".
У зв'язку із цим у США вважають, що без допомоги Заходу Україна "залишається глибоко вразливою" і навряд чи досягне серйозних успіхів протягом найближчих місяців.
Ці оцінки озвучили у зв'язку із труднощами, які виникли під час виділення нової військової допомоги Україні, зазначає CNN.
За даними Генерального штабу Збройних сил України, із 24 лютого 2022 року до 12 грудня 2023 року втрати російської армії сягнули 340 650 осіб.
Контекст:
20 жовтня президент США Джо Байден подав запит у Конгрес на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), який зазнав атаки бойовиків терористичного угруповання ХАМАС 7 жовтня, а також виділення коштів на безпеку південного кордону США.
Спікер Палати представників Майк Джонсон, зі свого боку, 30 жовтня презентував законопроєкт, який передбачає окреме виділення $14,3 млрд для Ізраїлю. Його 2 листопада підтримала Палата представників, проте 7 листопада демократи в Сенаті заблокували допомогу Ізраїлю окремо від України.
15 листопада Палата представників ухвалила тимчасовий законопроєкт, щоб уникнути шатдауну. Цього самого дня документ без фінансування України й Ізраїлю схвалив Сенат США, а 16 листопада підписав Байден.
У Пентагоні 16 листопада закликали Конгрес США якомога швидше ухвалити законопроєкт про додаткову фінансову допомогу Україні й Ізраїлю. Директорка з бюджету президента США Байдена Шаланда Янг попередила, що у США повністю закінчаться ресурси для надання допомоги Україні до кінця календарного року, повідомило 4 грудня Bloomberg. Янг попередила конгресменів, що бездіяльність "поставить на коліна" Україну на полі бою й уже досягнуті нею успіхи опиняться під загрозою.