Підрив Каховської ГЕС. Для постраждалих регіонів є запас питної води щонайменше на місяць – МВС

Міністр розповів про ситуацію з питною водою у регіонах, які постраждали від затоплення
Фото: Ігор Клименко | МВС / Telegram
На постраждалі від затоплення після підриву росіянами Каховської ГЕС території доправляють достатню кількість питної води. Про це повідомив 21 червня у Telegram міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

"Однією з нагальних потреб у зоні ліквідації наслідків підриву росіянами Каховської ГЕС залишається вода. Як питна, так і технічна. Зараз її підвозять. Але ми робимо все можливе для того, щоб у найкоротший термін провести комплекс геодезично-розвідувальних робіт, щоб запустити свердловини", – повідомив Клименко.

За його словами, паралельно працює 10 станцій фільтрації для очищення питної води.

Також є запаси щонайменше на місяць, щоб забезпечити всіх людей питною водою, заявив Клименко.

Також він повідомив, що вода відступила від берегів на 1300–1600 метрів. "Дніпро практично повертається у своє русло, у якому він був 70 років тому", – написав міністр.

За його словами, здійснюють усі необхідні розрахунки, які дадуть можливість спрогнозувати і потреби води в населення, і можливості водного басейну Дніпра.

Контекст:

6 червня війська РФ уночі підірвали Каховську ГЕС. В "Укргідроенерго" заявили, що станцію відновити неможливо. Зруйновано дамбу Каховського водосховища, стався неконтрольований паводок, затопило тисячі будинків.

У Херсонській області було оголошено евакуацію. На окупованій частині регіону, яка більше постраждала від повені, її провалено, заявляв президент України Володимир Зеленський.

Орієнтовна сума збитків довкіллю через підрив росіянами Каховської гідроелектростанції вже становить понад €1,5 млрд, заявляли у Херсонській ОВА 12 червня.

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко зазначав, що на затоплених після підриву Каховської ГЕС територіях щонайменше три місяці не можна буде користуватися місцевою водою. Також він повідомив, що вода у Дніпрі нижче за підірвану Каховську ГЕС забруднена в тисячі разів більше за норму.

У водоймах Херсонської, Одеської та Миколаївської областей деякі показники значно перевищують установлені гігієнічні та санітарні норми, повідомили 19 червня у МОЗ. В Одеській та Миколаївській областях санітарні служби виявили у воді збудників інфекційних хвороб.