Після вибухів у Криму українські компанії почали планувати повернення на півострів. До флешмобу приєдналися "Укрпошта", "ПриватБанк" і поліція

Українські бренди мріють про повернення до Криму
Фото: depositphotos.com
Після вибухів у Криму та заяв про деокупацію півострова відомі українські бренди розпочали флешмоб про повернення до регіону.

Жартівливу кампанію 9 серпня запустив український інтернет-магазин та маркетплейс Rozetka.

Компанія у Twitter опублікувала фотографію одного із символів Криму – замку "Ластівчине гніздо", – прифотошопила на ньому вивіску Rozetka і написала "Цур, наше місце".

Rozetka тегнула інші компанії, закликавши приєднатися до флешмобу.

Компанія "АТБ-Маркет" зарезервувала місце під супермаркет на першому поверсі.

"Нова пошта" вирішила розмістити поштомат на вулиці, поряд із входом до магазину АТБ.

Оператор мобільного зв'язку "Київстар" пообіцяв провести в "Ластівчине гніздо" інтернет і забезпечити зв'язком 4G. Чи планує компанія відкривати в замку своє представництво, з повідомлення незрозуміло, але про всяк випадок вона попередила, що вивіску вішати не буде – піклується про зовнішній вигляд пам'яток культури.

Компанія IBox планує розмістити біля замку свій платіжний термінал, банки ПУМБ та "ПриватБанк" – банківські відділення.

"Інкасатори вже на низькому старті", повідомив "ПриватБанк".

Twitter-користувач Sergii пожартував, що компанія Dnipro-M, яка продає електроінструменти та обладнання, установить на вході величезного надувного чоловічка (їх розміщують поблизу магазинів мережі, мають вони приблизно такий вигляд). Dnipro-M погодилася. Величезний аеромен Маріо буде за 200–300 м від замку, пообіцяли в компанії.

Компанія "Світ матраців" теж хоче орендувати в замку місце під свій магазин.

"Для нас кімнату прибережіть! Нам ще турбуватися про здоровий сон українців у Криму", – ідеться у твіті.

"Укрпошта" вирішила, що місця всім не вистачить, і готова облаштувати "пересувне відділення" – на кораблі біля замку.

Також у замку планують розмістити свої регіональні редакції кілька українських ЗМІ, зокрема агентство УНІАН та "24 канал".

Одеський художній музей готовий конкурувати з іншими брендами – він шукає приміщення у Криму для "підфілії".

"Ще подивимося, чиє місце буде!" – написав СММ-редактор музею.

"Не забувайте і про нас! У разі потреби викликайте, ми підтягнемося. Служити та захищати", – написала у Facebook патрульна поліція й анонсувала відкриття на території замку райвідділку.

Контекст:

Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин та незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна і більшість країн світу не визнають приєднання півострова до Російської Федерації.

2022 року російська армія відкрито вторглася на материкову частину України, зокрема з півострова. Вона продовжує постачати з Криму бойову техніку, завдавати ударів по українських об'єктах і використовувати кримські аеродроми для вильотів бойової авіації.

9 серпня на військовому аеродромі в Новофедорівці поблизу Сак сталися вибухи. У міноборони РФ заявили, що відбулася "детонація кількох авіаційних боєприпасів", і наголосили, що "жодного вогневого впливу" по аеродрому не було. Російські ЗМІ з посиланням на джерело в міністерстві повідомили, що причиною вибухів нібито стало порушення правил пожежної безпеки.

Окупанти заявили про одного загиблого та дев'ятьох постраждалих унаслідок інциденту.

Україна свою причетність до вибухів заперечує. "Ми тут до чого? Це, можливо, компенсаторні механізми неефективного управління всередині збройних сил РФ", – заявив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.

Міноборони України нагадало "про правила пожежної безпеки та заборону куріння в невстановлених місцях", закликало зберігати спокій і вірити Збройним силам України.