Подоляк: Час для передавання Україні ATACMS настав. Чого ми чекаємо?
"Далекобійні ракети дадуть Україні змогу ефективно знищувати російську логістику на окупованих територіях: тилові склади, техніку, командні пункти. Це дасть нам змогу зберегти тисячі життів своїх солдатів і зірве архітектуру російського наступу. Час для ATACMS настав. Чого ми чекаємо?" – написав Подоляк.
Контекст:
ATACMS – ракети для американської РСЗВ HIMARS із дальністю до 300 км. Наразі США надають Україні ракети GMLRS дальністю до 80 км. Українська влада активно веде переговори із союзниками щодо передавання ракет ATACMS, повідомляли в Офісі президента.
Після отримання від західних партнерів сучасної зброї, зокрема американських РСЗВ M270 і HIMARS, ЗСУ знищили низку складів боєприпасів загарбників на тимчасово окупованій території, а також казарми, де розміщувалися російські військові.
Міністр оборони України Олексій Резніков упевнений, що західні партнери, переконавшись у точності використання Україною ракетних систем HIMARS, нададуть ЗСУ боєприпаси для стрільби із цих систем на 300 км. За його словами, Україні потрібно щонайменше 50 систем HIMARS і M270, щоб ефективно стримувати ворога.
CNN у вересні 2022 року повідомляв, що Білий дім не готовий схвалити надання Україні ATACMS. Влада США побоювалася, що "надання цих систем може призвести до ескалації, оскільки їх можуть використати для обстрілів Росії", заявляли джерела.
У січні 2023 року заступник міністра оборони США з питань політики Колін Каль заявляв, що США "усвідомлюють потребу" України в таких ракетах на цьому етапі війни і продовжують "діалог з українськими колегами".