Подоляк про війну з Росією: 99% населення України стали тотально антиросійськими
"За 21 день вторгнення зробило всю Україну тотально антиросійською. Це буде проблемою для нас. Якщо раніше 30–40% населення досить нейтрально і навіть у чомусь позитивно ставилися до Російської Федерації, готові були до якогось діалогу, то через "спецоперацію", яку вигадали дуже "талановиті" воєначальники й аналітики, 99% населення України стали тотально антиросійськими", – сказав він.
Радник глави ОП вважає, що через таке ставленням українців до окупантів "гуманітарні проблеми, проблему мов та інше буде обговорювати дуже важко" на переговорах РФ та України.
"Це взагалі має дуже дивний вигляд. Російська Федерація вторглася. До того ж парадокс: бомбила не Західну Україну – основні руйнівні удари припали по містах Східної України, де до 24 лютого справді були більш-менш проросійські настрої. Завдали масованих ударів по житлових кварталах, де живе російськомовне населення. Ви розумієте абсурдність? "Ми зараз змусимо вас полюбити російську мову, розбомбивши". Це просто безглуздо", – вважає Подоляк.
Він наголосив, що в Україні немає нацистів, про існування яких заявляла влада РФ, виправдовуючи вторгнення.
Війна Росії проти України. Головне
Контекст:
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України".
Із кінця лютого Україна та Росія проводять переговори про закінчення війни. Уже відбулося три очні раунди, зараз зустрічі делегацій проводять у відеоформаті. "Дуже складний і в'язкий переговорний процес. Є принципові суперечності. Але простір для компромісу точно є", – заявив Подоляк.
Сторони публічно не коментують подробиць переговорів. За словами радника керівника Офісу президента України Олексія Арестовича, це вимога низки конвенцій, зокрема Віденської конвенції про право міжнародних договорів.
16 березня американська газета Financial Times опублікувала нібито мирний план, який розробляють делегації Росії та України. Згідно з інформацією, яку видання одержало із трьох джерел, план складається з 15 пунктів та передбачає відмову України від членства в НАТО, а також обіцянку не розміщувати іноземні військові бази чи озброєння на території країни. Водночас Україна збереже свої Збройні сили. В обмін у Києві нібито розраховують на захист із боку союзників, таких як США, Великобританія і Туреччина.
Глава МЗС Росії Сергій Лавров сказав, що на переговорах "є конкретні абсолютно формулювання", які, на його думку, "близькі до погодження".
Зміст плану розкритикувала частина українських політиків та журналістів. Після цього Подоляк заявив, що опублікований у ЗМІ попередній мирний план демонструє лише російські вимоги. За словами Зеленського, пріоритети України на переговорах є такими: завершення війни, гарантії безпеки, суверенітет, відновлення територіальної цілісності.
Українська сторона наполягає на особистій зустрічі Зеленського та президента РФ Володимира Путіна. Лавров сказав, що глава Кремля не відмовляється від такої зустрічі, але для цього треба провести "підготовчу роботу", а зустрічатися вже для "фіксування якихось конкретних домовленостей".