Подоляк: Росія може сидіти за столом переговорів, лише коли дуже гаряче отримує по зубах

Росія хоче сісти за стіл перемовин зараз, поки перебуває "на піку своїх ресурсних можливостей", зазначив Подоляк
Фото: president.gov.ua
Перемовини з Росією зараз неактуальні – спочатку вона має "дуже гаряче отримати по зубах", щоб не розмовляти мовою шантажу та ультиматумів, вважає радник глави Офісу президента Михайло Подоляк. Про це він сказав 15 серпня в ефірі телемарафону, повідомило LIGA.net.

За його словами, якщо зараз сісти за стіл перемовин, то Росія, яка ще не дістала "добрячого ляпаса" й кількох суттєвих тактичних поразок на полі бою, продовжуватиме "свою звичайну політику".

"Вони не розуміють, що вже програють, що йтимуть лише на дно. Економіка падає, фінанси падають, вони ізгої, у військовому сенсі вони не демонструють нічого потужного, окрім кількості. Вони будуть падати. Але сьогодні вони ще перебувають на піку своїх ресурсних можливостей, тому вони сьогодні й хочуть сісти за стіл переговорів, аби ультимативно з нами розмовляти в шантажному стилі", – сказав Подоляк.

Радник глави ОП наголосив, що для України зараз немає сенсу йти на перемовини, "бо нічого не буде". Він упевнений, що росіяни пропонуватимуть "віддати" їм Херсон, "визнати" Крим російським, що для України принципово неможливо.

"Я хочу, щоб це розуміли у світі. Росія може сидіти за столом перемовин лише тоді, коли отримає по зубах дуже гаряче, дуже сильно. Після цього вона буде деякий час – не дуже довго – сприймати чужі доводи й аргументи", – сказав Подоляк.

Тоді, за його словами, із РФ можна буде говорити про повне виведення військ РФ, включно із Кримом і всім Донбасом, про репарації та подальші правила безпеки на випадок, "якщо Росія захоче реваншувати".

На думку Подоляка, перемовини з Росією будуть актуальними лише тоді, коли весь світ остаточно зрозуміє, що РФ має бути за залізною завісою.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Перемовини про закінчення війни Україна та Росія вели на рівні делегацій. У лютому – березні відбулося чотири очні раунди (останній – 29 березня в Туреччині). Окрім того, делегації зустрічалися у відеоформаті.

Перемовний процес припинено, тому що з російського боку немає конкретики, яку можна було б обговорювати, пояснювали в Офісі президента України 17 травня. Президент США Джо Байден 31 травня заявив, що переговори України з Росією "зайшли у глухий кут" не  через Київ.

У Кремлі неодноразово вимагали капітуляції України і прийняття умов РФ. Президент РФ Володимир Путін заявив 7 липня, що РФ, "щиро кажучи, серйозно поки що нічого не починала" у війні проти України, але не відмовляється і від мирних перемовин.

Президент України Володимир Зеленський наприкінці червня говорив, що час для переговорів України з Росією ще не настав, Україна вступить у них, коли забезпечить собі "сильну позицію".

У липні Зеленський заявив, що українці після всіх трагедій за часи війни не налаштовані на перемовини з Росією. За його словами, "суспільство вважає, що спочатку потрібно звільнити всі території, а потім уже можна буде домовлятися".

Наприкінці липня президент України висловив думку, що участь Путіна в переговорах неможлива. "На сьогодні мені здається, що єдина можлива модель – говорити з кимось іншим, а не з нинішнім лідером РФ", – наголосив Зеленський.

3 серпня речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Росія готова до переговорів з Україною, але на своїх умовах.