Плохій: Україна у своїй основі збережеться на кілька століть уперед. Останні кілька місяців зробили щеплення такої живучості G

Україна після початку війни проти РФ довела, що це нація, яка залишатиметься на карті Європи, зазначив Плохій
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook
Україна переможе у війні, яку 24 лютого проти неї почала РФ.

Таку думку в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону висловив український історик, професор Гарвардського університету Сергій Плохій.

"У цьому сенсі в мене немає сумнівів. І не було сумнівів десь на другий чи третій день після початку повномасштабної агресії. Оскільки Україна загалом довела, і дуже рано, протягом першого тижня, не розсипавшись, не піддавшись, що це держава, це нація, яка залишатиметься на карті Європи – політичній, культурній, географічній карті Європи", – зазначив Плохій.

На його думку, "можливі якісь переміщення кордонів в один бік, в інший бік".

"Процес розпаду Радянського Союзу не завершено, і щодо Російської Федерації – ми не знаємо, де будуть її межі. Тобто цей процес є відкритим. Україна у своїй основі збережеться. Ну, останні кілька місяців зробили щеплення такої живучості – я не сумніваюся – не те що на кілька десятиліть, а на кілька століть наперед", – резюмував Плохій.

СРСР розпався 1991 року. Угоду про припинення діяльності Радянського Союзу та створення Співдружності Незалежних Держав підписали у грудні 1991-го лідери Росії (Борис Єльцин), України (Леонід Кравчук) та Білорусі (Станіслав Шушкевич).

Плохій: В історії залишаються люди, які діють у переломні, головні моменти. На сьогодні це Кравчук та Зеленський. Повна версія інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" та "денацифікації" України. Із самого початку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.

Під тимчасовою російською окупацією наразі частина Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Донецької, Луганської та мала частина Харківської областей, а також Автономна Республіка Крим (із 2014 року).

Наприкінці серпня – на початку вересня українські військові почали контрнаступ на півдні та сході країни. 4 жовтня заступник глави Офісу президента України Кирило Тимошенко розповів, що ЗСУ під час контрнаступу звільнили 1534 населені пункти.