Подоляк про війну з Росією: Ми обов'язково прийдемо до мирної угоди
За словами Подоляка, зараз між Україною та РФ триває не війна армій, а війна цивілізацій. Але, незважаючи на це, сторонам однаково доведеться домовлятися про мир.
"Ми обов'язково прийдемо до мирної угоди. Люди не мають гинути. Ви бачите, як живе сьогодні Україна. Люди платять надзвичайно високу ціну за те, що вони хочуть бути вільними. І це реально нечуваний героїзм нації, коли 99% населення одностайні в тому, що вони люблять свою країну і готові вмирати за цю країну, і готові до кінця боротися. Це треба розуміти", – сказав він.
Україна на перемовинах виступає з позиції сильної сторони, повідомив Подоляк.
"У нас дуже сильні аргументи. У нас реалізовують професійну оборонну доктрину, армійці активно завдають максимальної шкоди тактичним та стратегічним планам РФ. Ми маємо протяжну лінію фронту, яка становить понад 700 км. І в межах цього ми тактично тримаємо їх без істотних із їхнього боку якихось зрушень у напрямку захоплення території України", – наголосив він.
Радник глави ОП зазначив, що у зв'язку з очевидними програшними позиціями Росія намагається впливати на Україну, створюючи "локальні гуманітарні катастрофи".
Українська перемовна делегація, за словами Подоляка, намагається "ввести представників Російської Федерації у стан об'єктивної оцінки навколишнього світу".
"Наші аргументи дуже чіткі: ми не нападали, у нас немає жодних претензій і не було жодних територіальних претензій до РФ. Ми взагалі досить миролюбна держава і вкладали гроші в розвиток своєї інфраструктури для того, щоб бути конкурентними на глобальному ринку. Ми не мілітаризована держава. У нас немає всіх цих страшилок, у яких вони живуть протягом останніх 15 років", – розповів радник глави ОП.
Коли саме відбудеться четвертий раунд перемовин України з Росією, Подоляк не повідомив.
Війна Росії проти України. Головне
Контекст:
Перший раунд перемовин із РФ у зв'язку зі збройною агресією, яку вона розв'язала проти України, відбувся 28 лютого в районі українсько-білоруського кордону. Основною їхньою метою було припинення вогню та бойових дій на території України. За словами Подоляка, "сторони визначили низку пріоритетних тем, за якими окреслилися певні рішення".
Другий раунд відбувся 3 березня. Після нього українська делегація повідомила, що не має результатів, на які розраховувала. Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія сказав, що гуманітарні коридори – це "програма-мінімум" перемовин.
Третій раунд провели 7 березня. "Є невеликі позитивні зрушення щодо покращення логістики гуманітарних коридорів… По базовому політичному блоку врегулювання разом із припиненням вогню та гарантіями безпеки інтенсивні консультації продовжені", – повідомив Подоляк після завершення перемовин.