"Попруть – будемо їх убивати". Ярош прокоментував готовність української армії до російського вторгнення

Ярош: Якщо буде єдність суспільства, то ми можемо відбити будь-який наступ Російської Федерації
Фото: Дмитро Ярош / Facebook
Українські збройні сили готові до можливого нового вторгнення Росії краще, ніж пів року тому. Про це заявив колишній лідер "Правого сектору", командувач "Української добровольчої армії", радник головнокомандувача Збройних сил України Дмитро Ярош в інтерв'ю "24 каналу", опублікованому 9 лютого.

"Українські Збройні сили готові дуже непогано. Набагато краще, ніж ми були готові ще навіть пів року тому. І тут багато залежить від тих призначень, які відбулися влітку 2021 року. Генерал оловнокомандувач Збройних сил України Валерій] Залужний, начальник Генштабу [генерал-лейтенант ЗСУ Сергій] Шаптала, командувачі оперативних командувань, командувач операції Об'єднаних сил [генерал-лейтенант ЗСУ Олександр Павлюк] – це все бойові генерали, які стали генералами, власне, на нашій війні, і вони дуже ефективні в тому, що вони роблять, і прекрасно розуміють, що треба робити для відбиття агресії на різних напрямках", – сказав Ярош.

Він зазначив, що не знає точно, чи станеться повномасштабна атака Росії.

"Не знаю. На мій погляд, у цій ситуації треба користуватися старим римським гаслом: хочеш миру – готуйся до війни. Усе має бути спрямоване саме на це. Не панікувати, не боятися, а готуватися до битви. Попруть – ну будемо їх убивати. Не попруть – не будемо вбивати, усе дуже просто", – розповів Ярош.

Він додав, що батальйони у Львівській, Київській та Дніпропетровській областях можуть розгорнути за один-два дні у разі потреби.

За словами Яроша, головне сьогодні – єдність у суспільстві.

"На мій погляд, головне, щоб суспільство і військово-політичне керівництво були готові до відбиття можливої широкомасштабної агресії. Якщо буде єдність суспільства, не буде дестабілізуючих факторів, які можуть розхитати цю єдність, то ми можемо відбити будь-який наступ Російської Федерації", – наголосив він.

Контекст:

Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знов стягує війська до кордону з Україною.

США і НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордоні.

У Білому домі заявили 18 січня 2022 року, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі.

28 січня президент України Володимир Зеленський наголосив, що ситуація на кордоні не напруженіша, ніж на початку 2021 року, а висловлювання західних лідерів про наближення війни шкодять українській економіці.

Міністр оборони України Олексій Резніков наприкінці січня заявив, що, незважаючи на значне скупчення російських військ, не створено жодного ударного угруповання, необхідного для того, щоб перейти до наступу.

8 лютого Резніков повідомив, що вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Республіки Білорусь та тимчасово окупованих територій перебуває 140 тис. військовослужбовців, включно з повітряним та морським компонентом.