Постановкові ролики на околицях міста. "Слідство.Інфо" з'ясувало, як кадировці знімають свої відео з Маріуполя
Глава Чечні Рамзан Кадиров запевняє, що Маріуполь Донецької області нині під контролем кадировців, і регулярно публікує "відеодокази" цього. Проте журналісти "Слідство.Інфо" з'ясували, що більшість таких відео знято в одному районі, розташованому найближче до російських кордонів.
Журналісти зазначають, що до того моменту, як бойовики Кадирова почали викладати відео з Маріуполя, місто вже два тижні було в облозі. На відео часто фігурують депутат російської Держдуми Адам Делімханов, який може бути причетним до вбивства російського опозиціонера Бориса Нємцова, Султан Рашаєв, якого називають кілером Кадирова, та фігурант справи про вбивство Нємцова Руслан Геремєєв.
Глава Чечні чи не з перших відео з Маріуполя стверджував, що місто нібито під їхнім контролем. Проте "Слідство.Інфо" з'ясувало, що у цей час його бойовики викладали відео зі скверу Козацтва на околицях міста. Сквер розташований в одному з чотирьох районів міста – Лівобережному – тому, який найближче до російських кордонів. За даними журналістів, на більшості відео кадировці перебувають саме в цьому районі, тобто про повний контроль міста не йдеться.
Наприклад, відео від 20 березня, на ньому той самий сквер Козацтва. Кадировці на виході зі скверу нібито ціляться в когось. Інший запис того самого дня зробили за кілька сотень метрів звідти.
Також "Слідство.Інфо" звернуло увагу на відео, опубліковане Кадировим 26 березня. На ньому бойовики обстрілюють уже знищену російським бомбардуванням багатоповерхову будівлю, в якій, найімовірніше, вже нікого немає. Журналісти визначили, що відео зняте на околиці Лівобережного району Маріуполя. Відео звідти ж, але з інших ракурсів, Кадиров публікував і 28-го, і 29-го березня. Отже, бойовики "зачищали" вже зачищений район на камери, пише "Слідство.Інфо".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
13 березня у мережі з'явився ролик, у якому Кадиров із чеченськими бійцями нібито перебуває в Україні. 14 березня Кадиров опублікував звернення до українців, у якому заявив, що відео нібито було знято у Гостомелі.
Проте 16 березня журналісти "Української правди" з'ясували, що Кадирова в Україні не було. Під час заяви про приїзд до України він перебував у Грозному.
Водночас підпорядковані Кадирову чеченські військовослужбовці російської армії (також відомі як кадировці) в Україні були з перших днів повномасштабного вторгнення. Вони втратили сотні бійців і 13 березня повернулися до Грозного, повідомило "Радіо Свобода" з посиланням на контррозвідку СБУ.