Повернення депортованих до Росії українців буде ще однією війною – Подоляк

Подоляк заявив, що Росія, яка має досвід примусового переселення народів, ніколи не зізнається, що українців вивезли насильно
Фото: president.gov.ua
Росія перешкоджатиме поверненню додому людей, яких незаконно депортували з тимчасово окупованих територій України або з місць активних бойових дій. Про це сьогодні, 21 квітня, в ефірі національного телемарафону сказав радник глави Офісу президента Михайло Подоляк, повідомляє пресслужба ОПУ.

"Це важка процедура, яка вимагатиме, щоб там були країни-посередники чи міжнародні інституції, які дадуть нам змогу повернути людей. Хочу відзначити, що це теж буде війна. Після війни – війна за те, щоб забрати своїх людей назад", – наголосив Подоляк.

За його словами, Росія, яка має досвід примусового переселення народів, ніколи не зізнається, що людей вивезли насильно.

"Вони не скажуть нам об'єктивної інформації, що, наприклад, зі 100 тис. вивезених із Маріуполя, Волновахи та інших регіонів Донецької області лише 5% мали бажання виїхати до РФ, а решта були насильно депортовані", – вважає радник глави ОПУ.

Він додав, що російська пропаганда брехатиме всьому світу, що люди добровільно захотіли виїхати з України і "їм "комфортно" жити в Томську".

"Українці, які проживали у красивих містах, мали змогу їздити по світу, будувати кар'єру, навчатися в гарних навчальних закладах і вибрали як місце проживання ці розвалені, нікому не потрібні й нікчемні міста Російської Федерації?" – запитав Подоляк.

Він додав, що Україна має з'ясувати, хто висловив згоду на міграцію до РФ, а кого депортували насильно. Після цього буде складено списки й передано російській стороні. До переміщених українців, за словами Подоляка, мають приїхати представники міжнародних організацій, із якими громадяни України могли б спілкуватися без страху.

"Це ціла юридично вивірена процедура, щоб ми їх забрали назад", – наголосив Подоляк.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Перші автобуси з українцями, яких окупанти насильно забрали з їхніх місць проживання, пройшли кордон РФ у Ростовській області 15 березня.

23 березня начальник Національного центру управління обороною Росії Михайло Мізинцев заявив, що з Маріуполя "без участі української сторони було евакуйовано" загалом 81 958 жителів і 26 громадян В'єтнаму та Йорданії, повідомив "Інтерфакс".

9 квітня мер Маріуполя Донецької області Вадим Бойченко говорив, що окупанти примусово вивезли до РФ 31 тис. жителів міста.

Про депортацію до РФ жителів Ізюма Харківської області повідомляв 4 квітня Генштаб Збройних сил України.

10 квітня українська омбудсменка Людмила Денісова повідомляла, що російські окупанти примусово видають свої паспорти депортованим на їхню територію українцям.

Президент України Володимир Зеленський 13 квітня заявив, що Євросоюз має знайти інструменти, щоб зупинити депортацію українців із тимчасово окупованих територій до Росії.