Правоохоронці повідомили полковника поліції РФ про підозру в організації катівні в Херсоні
За версією слідства, підозрюваний особисто наказував застосовувати насильство до сотень незаконно затриманих цивільних. Також про підозру повідомили трьох його пособників.
У захопленому приміщенні ізолятора тимчасового тримання з березня до жовтня 2022 року утримували й катували людей, ідеться в повідомленні. Загалом, за даними слідства, постраждало понад 200 осіб. 160 із них звернулися до органів правопорядку. Робота зі встановлення інших потерпілих триває.
"Це були переважно проукраїнські активісти, волонтери, ветерани, родичі правоохоронців. Декого тримали годинами, інших місяцями. У жахливих антисанітарних умовах. Били й катували, обмежували в їжі та воді, відмовляли в наданні медичної допомоги. Щодо щонайменше 17 чоловіків застосовували тортури статевих органів електрострумом. Як за часів НКВС, із людей "вибивали" зізнання в тому, чого вони не робили. Намагалися змусити до співпраці з окупаційною "владою". Звинувачували у зв'язках із рухом опору і вимагали інформацію про сили оборони України", – сказав Костін.
За його словами, уже відомо, що щонайменше трьох бранців замучили до смерті, шістьох примусово вивезли на тимчасово окуповані території.
Костін зазначив, що це не поодинокий випадок. Лише в Херсонській області виявили 11 катівень і 13 місць несвободи. Перевіряють інформацію про незаконне утримання приблизно 1 тис. осіб.
Контекст:
У листопаді 2022 року сили оборони України деокупували частину Херсонської області разом з обласним центром. Під контролем окупантів залишається частина регіону на лівому березі річки Дніпро.
Після звільнення на територіях, які були в окупації, виявляли місця масових поховань убитих окупантами людей, а також катівні й місця незаконного утримання місцевих жителів. Міжнародна група юристів Mobile Justice Team заявила 2 березня, що катівні на захоплених територіях України були частиною масштабного плану Росії.
Представник Офісу генерального прокурора Денис Лисенко повідомляв 27 квітня, що в Херсонській області підтвердили існування 11 катівень і восьми місць масового незаконного утримання громадян. На той момент було встановлено 600 постраждалих, які перебували в цих місцях.