Прем'єр Польщі назвав умову для повернення РФ у групу цивілізованих країн

Моравецький пояснив, як має змінитися Росія
Фото: EPA
З нинішньою Росією неможливо вести переговори про мир або вважати її частиною цивілізованого світу, вважає прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Таку думку він висловив в інтерв'ю газеті Corriere della Sera, опубліковане 9 лютого.

"Росія сьогодні стала терористичною державою. Щоденні бомбардування міст, удари по цивільних об'єктах, убивства жінок і дітей – масштаби воєнних злочинів Росії просто жахливі, і поки це не закінчиться, нам нема про що говорити", – заявив він.

За словами Моравецького, однією з умов відновлення Росії у групі цивілізованих держав є депутінізація.

"Росіяни мають самі демонтувати цю квазітоталітарну систему, створену президентом [Володимиром] Путіним. Тоді є надія на інше майбутнє відносин Росії та ЄС", – сказав він.

За словами Моравецького, Росія сьогодні може вийти з війни. Для цього її громадяни й еліта мають зрозуміти, що те, що путінська пропаганда називає "спецоперацією", фактично є для неї самогубством, сказав прем'єр.

"У світі є місце для Росії, але вона не може бути імперською Росією, путінською Росією. Німеччина повернулася у групу цивілізованих країн після Гітлера. Процес був непростим, але успішним. Цей шлях не закритий і для Росії", – сказав Моравецький.

Контекст:

24 лютого 2022 року Путін оголосив про вторгнення в Україну, розпочавши повномасштабний етап війни. Фактично РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли після Революції гідності вона незаконно анексувала Крим і окупувала частину Донецької й Луганської областей. За даними СБУ, Путін планував в Україні бліцкриг, але він провалився. ЗСУ й далі успішно деокуповують тимчасово захоплені РФ території.

Деякі аналітики припускають, що військова поразка в Україні може призвести до зміни влади Росії. Оглядач сайта NV, ведучий "Радіо NV" Іван Яковина вважає, що Путін уже втрачає владу і стає "страшним тягарем" навіть для свого оточення.

За оцінкою радника глави МВС України Антона Геращенка, поразки російської армії в Україні впливають на ситуацію у РФ і система управління, яку побудував Путін, руйнується.

Путін здається "більш ізольованим, аніж будь-коли", і відчуває "втрату друзів" як у Росії, так і за її межами, писала за підсумками 2022 року The Washington Post.