Ухвалених санкцій проти Росії замало для припинення війни, потрібне ембарго на будь-яку торгівлю з РФ – Зеленський
Його виступ опубліковано у Facebook глави Української держави.
"Ухвалених санкцій, мені здається, недостатньо. Хоча ми вдячні вам усім. Отже, агресивні плани Росії ще не розвалилися, і можна зрозуміти, чому. Світ мовчить через захоплення російськими військами двох атомних станцій. Ми чуємо слова – цього замало. Вони обстріляли найбільшу атомну електростанцію в Європі, вони поставили під загрозу безпеку об'єктів у Чорнобилі... Яку відповідь вони отримали на це? Ми вважаємо, що практично жодної", – сказав Зеленський.
За його словами, незважаючи на введення санкцій проти РФ, багато світових компаній і далі працюють на російському ринку – Nestle, Philip Morris та Raiffeisen, а частина заявила про вихід, але не звільнила своїх співробітників.
"Санкційна політика має бути такою, щоб навіть подумати про війну ніхто не міг. Питання не тільки в Росії – питання в майбутньому: що ще може бути. Потрібна заборона для російського флоту користуватися портами світу. Потрібне повне відключення російських банків від SWIFT. Потрібне визнання російської держави державою-терористом, бо це так і є. І потрібне ембарго на будь-яку торгівлю з Росією. Ми наголошуємо: це потрібно для нас, але це потрібно і для вас, так само, як і для всього світу, для миру в Україні і в Європі", – наголосив Зеленський.
До Об'єднаного експедиційного корпусу входять Великобританія, Данія, Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Нідерланди, Швеція та Норвегія.
Війна Росії проти України. Головне
Контекст:
Протягом лютого – березня ЄС вів три пакети санкцій проти РФ та Білорусі за агресію проти України, зокрема заборонив операції із центробанками двох країн і від'єднав деякі російські та білоруські банки від міжнародної міжбанківської системи SWIFT.
Четвертий пакет санкцій проти Росії постійні представники Євросоюзу (COREPER) затвердили 14 березня. Він спрямований проти фізичних та юридичних осіб, причетних до війни проти України, а також низки секторів російської економіки.
Санкції проти РФ також ввели США, Канада, Австралія, Японія та Великобританія.
11 березня президент США Джо Байден оголосив про додаткові санкції проти РФ. Він розповів, що США та союзники позбавлять Росію статусу найбільшого сприяння (торгових привілеїв), що дасть змогу підвищити мита і ввести інші обмеження. Окрім того, США вирішили заборонити ввозити до Росії долари, а також накласти обмеження на деяких російських політиків, бізнесменів і членів їхніх сімей.
За даними глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, Росія зараз – найбільш підсанкційна країна у світі. Із 2014 року проти неї ввели 6,3 тис. обмежень, приблизно 3,6 тис. із них – за вторгнення, яке почалося 24 лютого.