Затори з вантажних автомобілів, які вивозять у Крим продовольство, уже кілометрові – голова Херсонської ОВА

Окупанти вивозять на територію Кримського півострова продукцію з Херсонської області, зазначив Лагута (на фото – зерновози окупантів у Мелітополі)
Скріншот: Ksenia Covers / YouTube
Російські окупанти й далі вивозять украдене зерно з Херсонської області, на адмінкордоні з АР Крим зібралося безліч вантажних автомобілів.

Про це 27 травня на брифінгу, який транслювали на YouTube-каналі Ukrinform TV, повідомив голова Херсонської обласної військової адміністрації (ОВА) Геннадій Лагута.

Він розповів, що з території тимчасово окупованого Криму російські загарбники завозять харчові продукти, а на півострів вивозять продукцію з Херсонської області.

"Затори з вантажних автомобілів, які везуть туди пшеницю, овочі, – уже кілометрові. На КПВВ "Чонгар", – зазначив Лагута.

Водночас він не підтвердив інформації про спроби окупантів роздавати російські паспорти населенню на тимчасово окупованих територіях Херсонської області.

Контекст:

Із початку повномасштабного вторгнення в Україну РФ вкрала вже приблизно 400 тис. тонн зерна з тимчасово окупованих районів Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей, повідомив 18 травня комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку.

Росія намагається вивозити та продавати вкрадені запаси пшениці з тимчасово окупованих територій Харківської, Херсонської та Запорізької областей. 10 травня Головне управління розвідки Міноборони України поінформувало, що значна частина викрадених з України зернових – на суховантажах під російським прапором в акваторії Середземного моря. "Найбільш вірогідна країна призначення вантажу – Сирія. Звідти контрабандою зерно може постачатися до інших країн Близького Сходу", – ідеться в повідомленні.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав іноземні держави не купувати вкраденого українського зерна. "Не ставайте співучасниками російських злочинів. Крадіжки ще нікому не приносили успіху", – написав він у Twitter 24 травня.

За даними Міністерства аграрної політики, усі базові потреби України в аграрній продукції закрито на кілька років, Україна зараз шукає можливості вивезти призначену для експорту продукцію за кордон в умовах блокування Росією портів.