Прокуратура РФ відповіла батьку строковика з "Москви". Його син "безвісно відсутній", а корабель "не входив" у територіальні води України
У документі, датованому 5 травня, указано, що Єгор Шкребець проходив службу на кораблі, який "не входив у територіальні води України" й "не був занесений у перелік з'єднань та військових частин, залучених до участі у "спеціальній воєнній операції".
Назву крейсера у відповіді не вказано жодного разу. "Загибель корабля", як указано в документі, сталася внаслідок "надзвичайної події" 13 квітня. Тоді Шкребець-молодший пропав безвісти, і зараз його оголошено "безвісно відсутнім" у частині.
"Продовжуєте брехати... Головне – не зупиняйтеся. Тим простіше вас зупинити, нелюди. Острів Зміїний – це не територіальні води України, покидьки? Якими мерзотниками треба бути, щоб надсилати нам таке!" – обурився Дмитро Шкребець.
Він розповідав про зникнення сина, який служив на крейсері "Москва", 17 квітня. Єгора Шкребця призвали на службу з Ялти в окупованому Криму, повідомляв він. Мати строковика Ірина Шкребець говорила, що вони із чоловіком були у шпиталі, куди привезли поранених із крейсера. Вона зазначала, що "кожну обпалену дитину" дивилася, але своєї не знайшла. Батькові строковика сказали, що його син "у морі десь".
Шкребець, судячи зі скріншота, який публікували ЗМІ, 15 квітня заявляв, що "такої країни, як Україна, не повинно бути", а українці – це "люди, яких змусили забути, що вони "русские".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Збройні сили України підбили крейсер "Москва", який був у Чорному морі, 13 квітня. В Одеській обласній військовій адміністрації повідомили, що по кораблю завдали удару ракетами "Нептун".
Пізніше РФ підтвердила, що "Москва" зазнала серйозних пошкоджень, там нібито "здетонував боєзапас унаслідок пожежі". Оперативне командування "Південь" повідомило, що пошкоджений крейсер намагалися врятувати інші кораблі флоту РФ, проте шторм та вибух боєзапасу перекинули корабель, він почав тонути. Міноборони РФ спочатку заявило, що корабель залишається на плаву, але ввечері 14 квітня визнало, що крейсер "Москва" затонув "в умовах шторму". У РФ не визнали, що Україна завдала по крейсеру ракетного удару.
Скільки людей було на борту крейсера, достеменно невідомо. За даними міністерства оборони РФ, він міг вміщати до 680 членів екіпажу. Українська влада та ЗМІ повідомили, що на борту було понад 500 людей.
У міністерстві оборони РФ спочатку не визнавали втрат і заявляли, що всіх членів екіпажу вдалося евакуювати. Журналісти опублікували низку матеріалів, які свідчать, що це не так. ЗМІ вдалося з'ясувати імена щонайменше двох загиблих членів екіпажу і не менше від семи зниклих безвісти. Після цього в міноборони РФ заявили про одного загиблого і 27 зниклих безвісти на крейсері.
Мати одного з матросів, які вижили, розповіла журналістам, що крейсер ішов захоплювати Одесу.
Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що з крейсера "Москва" врятували 58 людей із 510, які там перебували.