Противник агресивно наступає, ситуація є критичною. Командир морпіхів у Маріуполі закликає провести термінову деблокаду міста
Як повідомив Волина, станом на ранок 15 квітня українські військовослужбовці в оточеному російськими окупантами Маріуполі ведуть запеклі бої, противник агресивно наступає. Ситуація, за його словами, є критичною.
Командир наголосив, що сьогодні ще можлива деблокада Маріуполя.
"Це можливо і необхідно провести в найкоротші терміни, залучити досвідчених командирів та необхідні засоби. Ситуацію може вирішити різка військова операція чи політичне рішення", – сказав він.
14 квітня стало відомо, що частина морпіхів у Маріуполі, яку очолює Волина, об'єдналася із полком "Азов".
Дві інші групи морпіхів або розбиті окупантами, або потрапили в полон, повідомляло видання "Новинарня".
Про те, що в полку "Азов" вважають можливою деблокаду міста Маріуполь, заявив 14 квітня заступник командира "Азову" Святослав Паламар (позивний Калина).
"Ми маємо надію, ми боремося з оптимізмом та чекаємо рішучих дій нашого військово-політичного керівництва щодо деблокади міста, щодо перемоги в цій війні. Ми вважаємо, що це [деблокада] можливо. Ніхто з експертів та аналітиків не вважав можливим, що та група оборонців Маріуполя, увесь цей гарнізон буде так довго триматися", – наголосив він.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за Маріуполь точаться з 24 лютого, коли почалося масштабне вторгнення російських військ в Україну. Російські війська не змогли взяти місто штурмом і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерійських знарядь та реактивних систем залпового вогню.
Жителі обложеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла, зв'язку та продуктів. Приблизно три тижні – до 14 березня – евакуації з міста не проводили через постійні обстріли з боку росіян. Потім у мешканців з'явилася можливість покинути місто спеціальним коридором, але тільки у приватному транспорті – евакуаційних автобусів окупанти, як і раніше, не пропускають.
Частину міста контролюють окупанти, частину – українські військові. Бої тривають.
У Маріуполі, за підрахунками мерії, залишається орієнтовно 130 тис. осіб. Багатьох людей росіяни викрали і депортували на окуповані території або у РФ. За даними мера міста Вадима Бойченка станом на 8 квітня, депортовано 31 тис. жителів.
9 квітня президент України Володимир Зеленський говорив, що Маріуполь намагається захопити угруповання ворога з приблизно 10 тис. окупантів.