Путін налаштований вести довгу війну, незадоволених росіян Кремль спробує "закидати грошима" – "Медуза"
Тема війни в Україні починає набридати росіянам, хоча раніше інтерес до воєнних дій глушив соціальне невдоволення. Восени роздратування може посилитися, проте зрозумілого ідеологічного пояснення, чому жителі РФ мають змиритися з падінням рівня життя, у Кремлі так і не вигадали. Про це 23 серпня повідомило російське видання "Медуза" з посиланням на джерела в адміністрації президента РФ.
Троє співрозмовників "Медузи", наближених до адміністрації російського лідера Володимира Путіна, заявили, що він налаштований "воювати довго", попри те, що восени у РФ прогнозують зростання соціального невдоволення через підвищення цін, закриття виробництв і зростання безробіття.
До того ж політтехнологи вважають, що тема війни з Україною перестала бути центральною для росіян, які підтримують Путіна. До цього інтерес до воєнних дій проти України відволікав від проблем, але зараз навіть "шанувальники спецоперації" втомилися, написала "Медуза", через що вони починають звертати увагу на інші сфери життя.
Каталізатором невдоволення, як вважають у Кремлі, може стати підготовка дітей до 1 вересня, коли багато російських сімей на практиці побачать, як зросли ціни порівняно з минулим роком.
Окрім того, закінчиться так званий відпускний оптимізм і люди, які влітку відволіклися хто на відпочинок, хто на "віртуальну спецоперацію", повернуться у реальність, яка може їм не сподобатися, написало видання.
Навесні у Кремлі спробували вигадати ідеологічні тези, які мали пояснити росіянам, навіщо Путін розпочав війну і чому вони мають зазнавати економічних труднощів через санкції. Однак ці пояснення не були розраховані на затяжну війну й були розраховані на мирні переговори, написала "Медуза".
За пів року після вторгнення в Україну у Кремлі, за свідченнями джерел "Медузи", більше не намагаються сформулювати якусь ідеологічну базу для того, що відбувається. А оскільки Путін, як стверджують співрозмовники видання, зараз налаштований на "довгу війну", влада Росії спробує "закидати грошима" незадоволених громадян РФ.
Водночас у Кремлі визнають, що суми виплат будуть "порівняно невеликими", але розраховують, що "одержати їх людям все одно буде приємно" і захід спрацює.
Контекст:
24 лютого Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" і "денацифікації" України. Спочатку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.
Очільник ГУР Міноборони України Кирило Буданов прогнозував, що в серпні настане переломний момент у війні з Росією і вже в найближчому майбутньому Україна відновить контроль над своїми територіями. В інтерв'ю "Українській правді" наприкінці травня він заявив, що активна фаза бойових дій має піти на спад до кінця року, оскільки "ресурсів у Росії для ведення нормальної війни є на 12 місяців".
Секретар РНБО Олексій Данілов 5 липня заявив, що війна "не буде короткою з урахуванням того, що ворог не знімає своїх завдань".
У Кремлі неодноразово вимагали капітуляції України та прийняття умов РФ. Президент РФ Володимир Путін заявив 7 липня, що РФ, "по суті, серйозно поки нічого не починала" у війні проти України, але не відмовляється і від мирних переговорів.
Зеленський наприкінці червня говорив, що час для переговорів України з Росією ще не настав, Україна вступить у них, коли забезпечить собі "сильну позицію". У липні Зеленський заявив, що українці після всіх трагедій за час війни не налаштовані на переговори з Росією. За його словами, "суспільство вважає, що спочатку мають звільнити всі території, а потім уже можна буде домовлятися".
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак сказав, що для України важливо завершити активну фазу війни до кінця осені.