Путін зараз злий і засмучений, він намагатиметься роздавити українську армію, не звертаючи уваги на жертви серед цивільного населення – ЦРУ

За словами Бернса, у ЦРУ не бачать, як Путін може досягти своєї мети захопити Київ і замінити владу президента України Володимира Зеленського промосковським маріонетковим керівництвом
Фото: ЕРА
Президент Росії Володимир Путін, імовірно, захоче "подвоїти ставки" та докладе зусиль, щоб знищити українську армію, незважаючи на жертви серед мирного населення. Про це 8 березня заявив директор ЦРУ Вільям Бернс, повідомляє "Голос Америки".

Бернс, зокрема, зазначив, що розвідка США активно обмінюється даними з Україною.

"Я думаю, що Путін зараз злий і засмучений. Він, імовірно, "подвоїть ставку" і намагатиметься роздавити українську армію, не звертаючи уваги на жертви серед цивільного населення", – сказав він.

За словами Бернса, аналітики ЦРУ не бачать, як Путін може досягти своєї мети – захопити Київ та замінити владу президента України Володимира Зеленського промосковським маріонетковим керівництвом.

Директорка національної розвідки США Авріл Гейнс також вважає, що від російської влади треба очікувати на ескалацію війни. Її слова навела американська телекомпанія C-SPAN у Twitter.

"Наші аналітики оцінюють, що Путіна навряд чи зупинять невдачі, він може піти на ескалацію, фактично, подвоївши зусилля, щоб добитися обеззброєння України", – зауважила вона.

Щодо заяви Путіна минулого тижня про підвищення рівня готовності російських ядерних сил, то, за словами Гейнс, яку цитує CNN, вона була лише "сигналом".

"Ми дуже серйозно ставимося до цього, коли він сигналізує таким чином. Але, на нашу думку, він фактично сигналізує про те, що намагається утримати НАТО від участі в конфлікті в Україні", – сказала Гейнс.

Також вона повідомила, що поки незрозуміло, чи Росія продовжуватиме здійснювати свій план із захоплення всієї або більшої частини України, для чого, за оцінками розвідки США, буде потрібно більше ресурсів.

Щодо втрат серед російських окупантів, директор Управління оборонної розвідки США генерал-лейтенант Скотт Берр'єр заявив, що від моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну було вбито від 2 тис. до 4 тис. осіб.

Контекст:

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах по всій країні. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки й лікарні. РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" і "Ураган", завдає авіаударів.

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 8 березня загинуло понад 400 мирних жителів, поранення дістало орієнтовно 800 людей. Водночас наголошували, що це неповні дані. Відомо, що серед загиблих в Україні – 41 дитина. Про втрати серед українських військовослужбовців президент України востаннє говорив 25 лютого – протягом першого дня війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну, а 3 березня повідомив про початок розслідування.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни запровадили проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна. Після введення санкцій у Росії оновилися історичні максимуми падіння курсу рубля щодо євро та долара. Санкційні заходи призвели до обвалу економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати й надалі.