Лише загроза деокупації Криму призведе Путіна до припинення вогню – колумніст The Hill

Путін може відступити, щоб не віддавати Крим, пишуть ЗМІ
Фото: EPA

Наразі пріоритет президента країни-агресора Росії Володимира Путіна – це утримання Криму, і тільки заради нього він може погодитися на перемовини. Про це пише колумніст видання The Hill Патрік Дреннан 17 серпня.

Американські посадовці визнають значення півострова для Путіна, однак вони не вірять, що повернення Криму є реалістичною або вартісною метою, зазначає автор.

Для безпосередньої ізоляції Криму український контрнаступ мав просуватися до одного зі стратегічних міст – Мелітополя, Армянська або Скадовська, вважають американські посадовці. Російські окупанти ускладнили наступ через підрив Каховської ГЕС. Але перш ніж узяти Мелітополь, українським військам треба ще звільнити Токмак, оточений розвиненою системою окопів, мінних полів і загороджень, ідеться в публікації. Окрім того, РФ утримує там угруповання понад 90 тис. військових.

"Зрозуміло, що Путін хотів би напасти на Київ і захопити його, але завзята оборона і західне озброєння загнали його в кут. Тож тривалий глухий кут певною мірою його влаштовує. Ще рік і ймовірна зміна уряду у США на такий, що виступає за обмеження військового фінансування України, може підвищити його шанси на успіх у довгостроковій перспективі. З іншого боку, Путін стикається з відсіччю з боку власних олігархів і російського народу", – пише автор.

Він нагадав, що ще в лютому 2023 року видання Politico повідомляло про бесіду держсекретаря США Ентоні Блінкена з іншими офіційними особами, під час якої він заявив, що намагання України повернути собі Крим буде "червоною лінією" для Путіна і її перетин може призвести до ширшої реакції Росії.

Контекст:

Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. "Приєднання" півострова до РФ не визнають Україна і більшість інших країн.

Українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених із 2014 року Росією українських територій, зокрема Криму.