ПВК "Вагнер" Пригожина вистачить найманців щонайдовше до осені 2023 року – дослідження
Зважаючи на характер бойових дій, спочатку Кремль не планував активного використання ПВК як повноцінних підрозділів на фронті в Україні, ідеться в дослідженні. Таким компаніям відводили роль диверсійно-розвідувальних груп у тилу українських військ, насамперед у великих містах, а також роль мобільних груп для точкових операцій.
Пізніше потреба компенсувати втрати армії РФ на початковому етапі війни призвела до того, що найманців ПВК "Вагнер" почали використовувати як піхотні з'єднання на фронті, зазначають експерти Інституту майбутнього. Ближче до осені виникла потреба у різкому збільшенні найму живої сили для поповнення втрат. Унаслідок цього почаои наймати ув'язнених в обмін на майбутню амністію і гроші. Це дало змогу залучити у ПВК "Вагнер" до 20–25 тис. ув'язнених з російських колоній, також приблизно 10 тис. людей найняли в депресивних регіонах РФ, ідеться в дослідженні.
Аналітики зазначають, що ПВК "Вагнер" зазнає великих втрат на фронті. Є інформація, що російські збройні сили не завжди надають найманцям артилерійську і повітряну підтримку, а іноді й бронетехніку. Експерти припускають, що військове керівництво РФ, імовірно, навмисно використовує тактику поступового знищення ПВК "Вагнер", використовуючи її підрозділи для штурму на найскладніших ділянках.
З урахуванням того, що в російських колоніях і в'язницях утримують приблизно 250 тис. осіб, засуджених за тяжкі й особливо тяжкі злочини (з яких 22 тис. жінок), максимальний мобілізаційний потенціал призову засуджених для ПВК "Вагнер" в Інституті майбутнього оцінили не більше ніж у 60–70 тис. осіб за весь 2023 рік. За нинішньої інтенсивності втрат цього вистачить для підтримки постійної чисельності угруповання на кілька місяців, але не більше, зазначають у дослідженні.
Друга категорія потенційних найманців – люди з депресивних районів без постійного прибутку з великими кредитними заборгованостями – може дати ще приблизно 50 тис. осіб за умови, що частину з цієї категорії не призвуть до ЗС РФ. Отже, максимальна кількість рекрутів, на яких може розраховувати Пригожин, – до 100 тис., ідеться в дослідженні.
З усього цього аналітики зробили висновок, що до осені 2023 року за наявних темпів знищення вагнерівців значення та значущість ПВК "Вагнер" почнуть стрімко зменшуватися, якщо не знайдуть альтернативних джерел набору новобранців, що наразі нереалістично, зазначають в аналізі.
Контекст:
На боці Росії у війні проти України, окрім регулярної армії, воюють приватні військові компанії. Найвідоміша серед них – ПВК "Вагнер", у лавах якої перебувають найманці та завербовані у тюрмах ув'язнені.
23 січня CNN назвав бійців ПВК "Вагнер" одноразовою піхотою російського наступу на сході України. Посилаючись на звіти української розвідки за грудень 2022 року, канал написав, що вагнерівці становлять "серйозну загрозу" на близькій відстані навіть в умовах "шалених втрат", яких вони зазнають. Водночас їхні смерті не мають жодного значення для російського суспільства.
The New York Times написала, що кількість могил на цвинтарі у станиці Бакинській Краснодарського краю, що належить ПВК "Вагнер", зросла у сім разів за останні два місяці.
Із 50 тис. російських ув'язнених, завербованих ПВК "Вагнер" для участі у війні в Україні, залишилося лише 10 тис. осіб. Інші або загинули, або дезертували, заявила голова благодійного фонду "Русь сидящая" Ольга Романова 21 січня.