Гордон: Путін береже москвичів і пітерців не тому, що він їх так любить. Він боїться, щоб бунту не було, але зараз і їх почнуть призивати G

Гордон: Путін береже москвичів і пітерців не тому, що він їх так любить. Він боїться, щоб бунту не було, але зараз і їх почнуть призивати
Гордон: Росіяни, доки не закрили кордону, тікайте! Ви будете м'ясом
Фото: Gordonua.com

Український журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон вважає, що під час нової хвилі мобілізації в Росії призиватимуть не лише жителів регіонів, як було в першу хвилю, а й жителів двох найбільших міст – Москви й Санкт-Петербурга. Таку думку він висловив 24 січня під час YouTube-стриму з головною редакторкою видання Олесею Бацман.

"Він береже москвичів і ленінградців не тому, що він їх так любить, а тому, що боїться, щоб бунту не було якогось. Але зараз, як мені кажуть, із 50 тис. зеків-вагнерівців – 40 тис. убитих, тобто залишилося 10 тис. У в'язницях, видно, більше дурних немає йти на забій, тому що люди бачать, що сиділа-сиділа людина, а тут немає її – загинула вже. "Тобто "краще сидіти у в'язниці, ніж бути вбитим", – так вони міркують. Тому зараз, я думаю, почнуть уже Пітер і Москву призивати повним ходом", – припустив журналіст.

Він закликав росіян, поки ще є можливість і нової хвилі мобілізації офіційно не оголошено, скоріше їхати з країни.

"Я ще раз говорю, користуючись нагодою: росіяни, тікайте з Росії, поки не закрили російського кордону якимось дивом ще, тому що ви будете м'ясом", – попередив Гордон.

Журналіст наголосив, що президент Росії Володимир Путін розглядає росіян саме "як м'ясо" для досягнення своїх цілей.

"Мета в нього одна – поневолення України. Поневолення, захоплення України, перетворення її на васала, сателіта, колонію – будь-що, але поневолення. Що вони роблять? Спочатку вони думали так: "Ну що, ми росіянами ризикуватимемо?" Вони ж нацисти! "Що ми, будемо росіянами ризикувати, росіян під ніж пускати, почнімо з нацменшин – дагестанців, бурятів, якутів. Їх не шкода, і так мусульман надто багато в Росії". Я ці розмови чую, особливо [колишній російський віцепрем'єр Дмитро] Рогозін цим відрізнявся. Ти ж знаєш, він російський фашист... Тому Путін спочатку поставив до стіни нацменшини: дагестанцям дісталося, бурятам, якутам, чеченців він поставив [до стіни], інгушів тощо", – сказав Гордон.

Коли в регіонах почалися протести проти мобілізації, Путін, на думку журналіста, вирішив дещо переглянути підхід – у в'язницях по всій Росії розпочалася масова мобілізація засуджених на війну.

Але зараз ці людські ресурси вже вичерпалися, тому під мобілізацію можуть потрапити навіть ті, кого вона раніше не торкалася, сказав Гордон.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

24 лютого 2022 року Путін оголосив про вторгнення в Україну, розпочавши повномасштабний етап війни. Спочатку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився. Фактично РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли після Революції гідності вона незаконно анексувала Крим і окупувала частину Донецької та Луганської областей.

На першому етапі Росія залучила до війни проти України приблизно 330 тис. осіб, повідомили в Генеральному штабі Збройних сил України. За даними британської розвідки, цих сил було недостатньо, щоб виконати поставлені командуванням завдання.

21 вересня Путін оголосив "часткову" мобілізацію в Росії для поповнення військ, які вторглися в Україну. 28 жовтня міністр оборони РФ Сергій Шойгу доповів Путіну про її завершення. 7 грудня Путін заявив, що у продовженні мобілізаційних заходів у РФ "немає потреби". Він уточнив, що 150 тис. мобілізованих росіян перебувають у резерві, ще 150 тис. спрямовано в зону бойових дій в Україні. З них, за словами президента РФ, лише 77 тис. служать на передовій.

Мобілізовані росіяни часто заявляли, що їх відправляють на фронт за кілька днів після мобілізації без будь-якої підготовки, і говорили про проблеми з постачанням.

За інформацією української військової розвідки, у Росії найближчим часом планують оголосити нову хвилю мобілізації та мобілізувати ще 500 тис. військових. Станом на 28 січня офіційно про поновлення мобілізації у РФ не оголошували.

Юридично часткової мобілізації у РФ не припиняли, оскільки Путін не підписував указу про її завершення, давши лише усне розпорядження, зазначали російські юристи. У зв'язку із цим, додавали вони, повернутися до роздавання повісток російська влада може будь-якої миті.