Радник мера Маріуполя Андрющенко: Рівень зради і шпигунської мережі у Маріуполі просто жахливий
Журналістка попросила Андрющенка поділитися своїми думками, чому російським військам вдалося так швидко вийти із Криму і захопити Маріуполь.
"Давайте це залишимо СБУ, військовим, з огляду на роботу на інформаційному фронті війни. Звичайно, хочеться поміркувати, але краще цього не робити", – наголосив співрозмовник.
Водночас він вважає, що однією з причин могла бути зрада.
"Чому так? Рівень зради, рівень шпигунської мережі, яка сиділа в Маріуполі і забезпечила набагато швидше його приведення в такий стан важкий, – просто жахливий. Напевно, найпоказовіший випадок. Коли стало зрозуміло, що місто закрилося, і ми зрозуміли, що треба готуватися до реальної блокади, ми домовилися з "Метро" та місцевими підприємцями, що ми забираємо залишки продуктів, завозимо їх на комунальний склад до умовно безпечного місця. Там ніколи прильотів не було і це досить далеко від місця обстрілу. І буквально закривається склад, і туди прилітає. Відносно вузьке коло людей знало про це", – розповів Андрющенко.
За його словами, так само точковими ударами окупанти знищували міську інфраструктуру.
"Вони точно знали, куди били. Вони не хаотично накривали місто, а відпрацювали перекриття водопостачання, електропостачання – абсолютно точкові удари. Плюс були ситуації, коли нам телефонували партнери: "У нас склад, відкривайте, забирайте все – воду, їжу, тільки заберіть для людей". Перша поїздка до складу, на другу – починаються точкові обстріли, щоб до нього не підійти. І, власне, перше роздавання гуманітарки росіянами – це результат відкривання всіх складів, до яких вони нас не підпустили. Тому, я думаю, і з Кримом, і чому так швидко пройшли – першу причину варто шукати у зраді, скажімо прямо. Тому що рівень величезний", – наголосив Андрющенко.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Російські окупанти захопили Маріуполь наприкінці травня. За різними оцінками, у місті загинуло від 20 тис. до 25 тис. мирних жителів.
3 червня мер Маріуполя Вадим Бойченко розповідав, що у місті пошкоджено 95% багатоповерхівок.
За даними Андрющенка, у Маріуполі залишається 120–130 тис. осіб. Щодня з міста виїжджає приблизно 50–100 осіб. До повномасштабного вторгнення у Маріуполі жило майже 500 тис. осіб.