Резніков про передання Україні ракет TAURUS: Поки рішення не ухвалено. Але ми зробили запит, посилаючись на головний аргумент: Storm Shadow і SCALP уже є й успішно застосовуються
Поки Німеччина не ухвалила рішення про передання Україні далекобійних ракет TAURUS. Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв'ю "24 каналу", яке опублікували 20 серпня.
"Ми зробили офіційний запит до уряду Німеччини із проханням надати нам TAURUS, посилаючись на перший головний аргумент, що аналогічні засоби ураження вже є в розпорядженні українських воїнів. Це Storm Shadow і Scalp. Вони успішно застосовуються, і про це знають партнери, тому що в нас є домовленість, що ми рапортуємо. І вони підтримують це застосування, тому що продовжують нам постачати ці спеціальні крилаті ракети "повітря – земля". По суті, TAURUS – це щось аналогічне, тому ми, абсолютно зрозуміло, кажемо, що хотіли б отримати такі засоби ураження", – сказав він.
За словами Резнікова, коли Україна влітку 2022 року почала застосовувати надані партнерами реактивні системи залпового вогню з дальністю приблизно 80 км, окупанти відвели свої склади від лінії фронту на цю відстань.
"Політичне рішення парламенту Німеччини дає нам із вами більше оптимізму, більше позитиву, але рішення остаточне приймає уряд. Там такого рішення ще не прийнято, але мені відомо, що дискусія серед членів уряду триває. Ми робимо певні зусилля політичного міжнародного характеру, щоб допомогти в цій дискусії прийняти рішення на користь України", – заявив міністр.
Контекст:
Українська влада активно веде переговори із союзниками щодо передавання далекобійних ракет. Україна хоче отримати американські ракети ATACMS дальністю дії до 300 км і німецькі ракети TAURUS із дальністю до 500 км.
Поки найбільш далекобійна зброя, яку надали Україні західні партнери, – крилаті ракети Storm Shadow, дальність польоту яких становить 250 км. Про їх передання на початку травня оголосила влада Великобританії. Крім того, Франція в липні анонсувала передання ракет великої дальності SCALP, дальність запуску їхньої експортної версії становить 250–290 км.
Німеччина пояснювала відмову в переданні TAURUS, зокрема, тим, що США поки не постачали Україні крилатих ракет, а також тим, що ФРН зосереджена на допомозі бронетехнікою та засобами ППО.
Нардеп від "Слуги народу" Єгор Чернєв повідомив 7 серпня, що головні парламентські фракції Бундестагу готові підтримати передання Україні ракет TAURUS.
У Повітряних силах ЗСУ вказали, що далекобійні ракети TAURUS змогли б значно посилити оборонні спроможності України.
10 серпня ЗМІ поінформували, що влада Німеччини після переговорів зі США готова найближчим часом передати Україні TAURUS для захисту від російської агресії. Канцлер Німеччини Олаф Шольц після появи цих публікацій заявив, що нової інформації щодо передання Україні TAURUS наразі немає.