РФ готується до наступу на сіверському напрямку, намагається створити умови для атаки на Часів Яр – Сирський

Сили оборони України на всіх напрямках утримують оборонні рубежі й завдають окупантам значних втрат, зазначив Сирський
Фото: Сухопутні війська ЗС України / Facebook

Російські окупаційні війська у війні проти України продовжують наступальні дії на куп'янському, лиманському й бахмутському напрямках. Про це 11 січня в Telegram проінформував командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський.

За його словами, оперативна ситуація на сході України "залишається складною".

"Окупанти не полишають спроб витіснити наші підрозділи з Куп'янського лісу й захопити Синьківку, маючи на меті блокування Куп'янська. Завдяки діям наших оборонців ворог несе значні втрати. Попри це намагається наростити зусилля насамперед за рахунок людського ресурсу", – написав Сирський.

Водночас на лиманському напрямку ворог намагається витіснити українські війська за річку Чорний Жеребець, додав він.

"Здійснює інтенсивні артилерійські обстріли. Окрім того, переміщує з території РФ у цей район додаткові штурмові роти і проводить підготовку нових штурмових загонів у базових таборах. Також намагається проводити розмінування шляхів висування", – розповів Сирський.

Він зазначив, що Серебрянське лісництво залишається одним із напрямків зосередження основних зусиль російських окупантів.

"На даному напрямку здійснюються безуспішні спроби атакувати наші позиції за підтримки бронетехніки в напрямках Діброва – Торське й Діброва – Ямпіль. Спостерігається підготовка до відновлення наступальних дій ворога на сіверському напрямку. Для цього ворог переміщує підрозділи "Шторм" і здійснює формування штурмових рот", – повідомив Сирський.

Як вказав командувач Сухопутних військ ЗСУ, поблизу Бахмута Донецької області окупанти докладають усіх зусиль для виходу на рубіж каналу Сіверський Донець – Донбас.

"Із півночі Бахмута противник проводить штурмові дії в напрямку Богданівки із залученням підрозділів "добровольчого корпусу". Намагається створити сприятливі умови для наступу на Часів Яр і відновити втрачене положення в районах каскаду озер східніше Кліщіївки й Курдюмівки, для чого залучає підрозділи повітряно-десантних військ і мотострілецькі частини зі складу північного флоту", – повідомив Сирський.

Він додав, що, незважаючи на широкомасштабні наступальні дії окупантів, сили оборони України на всіх напрямках утримують оборонні рубежі й завдають росіянам значних втрат.

Контекст:

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків. У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.

У середині листопада 2023 року ЗСУ повідомляли, що росіяни хочуть повторно захопити Куп'янськ – важливий логістичний центр, через який здійснювали постачання продуктів і боєприпасів для ворожої армії під час минулої окупації.

8 грудня в ЗСУ поінформували, що росіяни перекидають під Куп'янськ свої штурмові загони.

Про те, що окупанти за 36 місяців хочуть захопити більшу частину Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей України, зокрема міста Харків, Дніпро й Запоріжжя, 14 грудня написав німецький Bild із посиланням на джерела в розвідці ФРН. В українській військовій розвідці заявили, що окупантам для цього забракне сил.

В ОВА повідомили в середині грудня, що навколо Куп'янська зводять кільцеву лінію оборони на зразок Харкова.

3 січня 2024 року Сирський повідомив у Telegram, що на куп'янському напрямку тривають щоденні штурми російських військ поблизу населеного пункту Синьківка для створення плацдарму й подальшого наступу на Куп'янськ.

4 січня британська The Telegraph написала з посиланням на джерела, наближені до ЗСУ, що Україна на тлі посилення обстрілів окупантів по Харкову й області готується до ймовірного відновлення наступу російських військ у регіоні. Співрозмовник видання зазначив, що його можуть розпочати 15 січня.