РФ не встигає виготовляти ракети. Доводиться розбирати китайські пилососи і пральні машини на мікросхеми – Буданов

Буданов: Загалом за місяць вони [росіяни] виробляють інколи 20, інколи 22 ракети типу "Калібр"
Фото: gur.gov.ua
Росія виготовляє менше ракет, ніж використовує в одному залпі. Через це їй доводиться ввозити з Китаю побутову техніку й розбирати її на мікросхеми, які потім вона використовує у виробництві. Про це заявив керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в інтерв'ю Forbes Ukraine, опублікованому 22 лютого.

"Виробляється менше, ніж вони застосовують в одному залпі, не встигає виробництво. Росія – це не Радянський Союз. Загалом за місяць вони виробляють інколи 20, інколи 22 ракети типу "Калібр". Це ті, які з моря пускають. Близько 15, інколи до 20 доходить, ракет типу Х-101. Ось чому в кожному залпі кількість ракет зменшується. Інтенсивність обстрілів падає. Спочатку масовані ракетні обстріли були по понеділках, потім раз на вісім днів, тепер – раз на 10 днів, два тижні. Вони зменшують кількість ракет і збільшують часовий проміжок", – розповів він.

Буданов наголосив, що за нинішніх умов Росії – під час війни й санкцій – неможливо наростити виробництво. Тому РФ використовує для зброї товари цивільного призначення, які ввозять, наприклад, із Китаю.

"Це виключно цивільні товари й мікросхеми, які можуть мати подвійне застосування. Це проблема. Якщо ви ввозите пилосос – це пилосос. Виходячи з тих реалій, у яких живе Росія, їм доводиться купувати мільйонами таку техніку й розбирати її на мікросхеми. Це велика ганьба навіть для російської ідеології, тому що вони дійшли до того, що купують пральні машини, пилососи й розбирають на мікросхеми, які потім вставлятимуть у ракети", – додав глава розвідки.

Контекст:

За оцінкою української військової розвідки, унаслідок міжнародних санкцій можливості російського військового виробництва значно скоротилися. З початку повномасштабного вторгнення в Україну російські збройові заводи змогли виготовити 240 високоточних крилатих ракет Х-101 і приблизно 120 крилатих ракет морського базування "Калібр", що становить орієнтовно 40 нових ракет на місяць, розповідали в ГУР Міноборони України.

У Пентагоні 12 грудня заявляли, що власних "повністю справних" артилерійських боєприпасів і ракет Росії вистачить до початку 2023 року. Зараз окупанти використовують, зокрема, застарілі запаси боєприпасів, а також шукають співробітництва з Іраном і Північною Кореєю, зазначили у США.

У лютому українська розвідка повідомила, що в Росії намагаються проводити імпортозаміщення і спрощувати виробництво зброї, жертвуючи її якістю.