Рига закупила для Києва генератори й теплові гармати

Обладнання використовуватимуть у пунктах обігріву й на комунальних підприємствах столиці
Фото: Olexandr Mischenko / Telegram
Ризька міська рада купила 84 електрогенератори і 100 теплових гармат для Києва. Про це повідомив у Facebook 24 листопада посол України в Латвії Олександр Міщенко.

Як пояснив посол, після того, як окупанти в жовтні активізували обстріли української енергосистеми, Ризька міськрада вирішила виділити із власного бюджету €200 тис. на закупівлю енергетичного обладнання для міста-побратима Риги – Києва, щоб допомогти пройти зимовий період.

"Після узгодження нагальних потреб із Київською міською радою, керівництвом Риги був проведений тендер на закупівлю необхідного обладнання для забезпечення столиці теплом та електроенергією. За результатами тендеру латвійський благодійний фонд Ziedot.lv придбав 84 дизельні генератори потужністю від 5 до 100 кВт, а також 100 дизельних теплових гармат потужністю 20–25 кВт", – розповів Міщенко.

За його словами, енергетичне обладнання передадуть у Київ уже найближчим часом. Його збираються використовувати в київських пунктах обігріву, а також на комунальних підприємствах міста.

20 листопада прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що в Україну щодня завозять майже 8,5 тис. генераторів.

23 листопада Європарламент оголосив про початок кампанії #GeneratorsofHope ("Генератори надії"), яка передбачає масові постачання генераторів в Україну.

Контекст:

З початку жовтня російські окупанти атакують об'єкти інфраструктури по всій Україні. У країні почали вводити тимчасові вимкнення світла.

За даними уряду станом на 18 листопада, з початку повномасштабної війни понад 1 тис. ракет і дронів атакували українські підстанції, унаслідок ударів із ладу виведено майже половину української енергосистеми.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков 17 листопада визнав, що РФ завдає ударів по критичній інфраструктурі України, щоб схилити її до переговорів. "Так само ведуть себе терористи ІДІЛ: убивають невинних людей, щоб виконали їхні вимоги", – прокоментували слова Пєскова у МЗС України.

23 листопада Росія завдала чергової масованої атаки. В енергосистемі України відбувся блекаутЧотири українські АЕС від'єднали від мережі, проблеми з електро-, водо- й теплопостачанням були по всій країні.

У Києві, за даними мера міста Віталія Кличка станом на ранок 25 листопада, без світла залишалася половина столиці, без тепла – дві третини. До стабілізації системи енергетики обіцяють давати електроенергію жителям по черзі на дві-три години.