Рішення про передання Україні західних винищувачів можуть ухвалити до літа – глава міноборони Данії
За словами Пульсена, Данія не має наміру робити такий крок "сама". "Ми маємо це зробити з кількома країнами", – сказав чиновник.
Для ухвалення рішення також потрібен діалог зі США, додав він і припустив, що до рішення союзники можуть дійти "протягом короткого часу".
Le Figaro пише, що Данія має 43 багатоцільові винищувачі F-16, 30 із яких – у робочому стані. Свої F-16 Данія замінює на сучасніші, теж американські винищувачі F-35.
"Найскладніша, найдорожча система". Для чого Україні потрібні F-16 і чи є альтернатива американським винищувачам. Читайте в матеріалі "ГОРДОН"
Пульсен 10 квітня відвідав Україну. В Одесі він зустрічався з міністром оборони України Олексієм Резніковим і українськими військовослужбовцями. За підсумками візиту у Facebook чиновник написав, що Данія "може взяти відповідальність" і зробити кроки, які стануть "конкретними змінами" для України.
Контекст:
Україна закликає партнерів передати їй багатоцільові винищувачі Серед моделей, які підходять ЗСУ, переважно називають F-16.
Польща і Словаччина погодилися надати Україні винищувачі МіГ-29 радянського зразка. 17 березня уряд Словаччини схвалив постачання Україні 13 бойових літаків МіГ-29, 23 березня міністр оборони Ярослав Надь повідомив, що чотири з них уже передали Україні. 3 квітня стало відомо, що перші літаки Україні надала й Польща.
Передання польських і словацьких МіГ-29 дещо посилить можливості винищувальної авіації Повітряних сил ЗСУ у виконанні поточних бойових завдань, але в жодному разі не вирішить питання контрнаступу й перемоги України, зазначив речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат. Він додав, що у складі Повітряних сил є п'ять винищувальних бригад, три з них мають на озброєнні МіГ-29.