Рішення про підвищення тарифу на передавання й диспетчеризацію електроенергії має бути максимально збалансованим – Федерація металургів України

НЕК "Укренерго" ініціювала підвищення у 2023 році тарифу на передавання електроенергії на 84%
Фото: depositphotos.com
Українська продукція втрачатиме у конкурентоспроможності, якщо тарифи на передавання та диспетчеризацію електроенергії значно підвищать, заявив у коментарі "Цензор.НЕТ" голова Федерації металургів України Сергій Біленький. Він вважає, що таке підвищення погіршить стан промисловості України, тож змінювати тарифи потрібно з урахуванням інтересів усіх учасників ринку.

"Укренерго" має забезпечувати безперервну роботу нашої енергосистеми та критичної інфраструктури, і вона буде діяти з точки зору своїх інтересів. Проте вона традиційно робить це виключно за рахунок промисловості – адже підвищення тарифів для населення є соціально непопулярним, особливо під час війни. Водночас вирішувати всі проблеми виключно за рахунок промисловості, яка зараз і так перебуває у дуже тяжкому стані, – це також, напевно, не є правильним шляхом. Саме тому нам необхідно шукати компроміси", – вважає експерт.

Він додав, що вирішити проблеми "Укренерго" можна завдяки донорським грошам і грантам, це дасть змогу зберегти промисловість і робочі місця.

"Промислова країна неможлива без промисловості, тому зараз завдання влади – дивитися на декілька кроків уперед. У нинішніх умовах підходити до підвищення будь-яких тарифів треба тільки після знаходження збалансованого рішення для всіх учасників ринку. Адже в сумі спроба підвищити тарифи призведе до подальшого погіршення конкурентоспроможності промисловості. А тому політика держави має бути максимально збалансованою та всеосяжною", – сказав Біленький.

Контекст:

Агентство УНІАН писало, що НЕК "Укренерго" ініціювала підвищення у 2023 році тарифу на передавання електроенергії на 84% – з 345 грн/МВт-год до 636,17 грн/МВт-год.

"У заяві компанії наголошується, що тариф на електрику для населення не зміниться. Проте експерти уточнюють: українці все одно сплатять це підвищення із власної кишені, адже їм доведеться платити більше за всі товари і послуги", – наголошує агентство.

Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" виступило проти підвищення. У Федерації роботодавців транспорту України заявили, що "Укренерго" має всі резерви для того, щоб не підвищувати у 2023 році тарифи на диспетчеризацію електроенергії, тоді як різке зростання відразу на 273% значно погіршить стан транспортної галузі України. Зі схожою позицією виступила і Федерація роботодавців України.