Рятувальники в Харківській області понад 40 разів протягом доби виїжджали на пожежі через обстріли, під завалами знайшли чотирьох загиблих
"Усього було залучено понад 50 одиниць пожежно-рятувальної техніки та близько 200 працівників особового складу ДСНС. Вогнеборці на пожежах та під завалами виявили тіла чотирьох загиблих", – ідеться в ранковому зведенні відомства.
Рятувальники зазначили, що однією з наймасштабніших була пожежа в дев'ятиповерхівці на вулиці Краснодарській у Харкові. Повідомлення про неї у ДСНС надійшло о 15.30, загасити вогонь змогли о 19.55.
"Горіли 27 квартир із першого по дев'ятий поверхи. Площа пожежі склала понад 1500 м&³2;", – указано в повідомленні.
Крім того, працювали піротехнічні підрозділи ДСНС, знешкоджуючи артилерійські боєприпаси, які не розірвалися.
Від початку вторгнення РФ в Україну, за даними Нацполіції станом на вечір 7 березня, у Харкові загинуло 143 мирні жителі, п'ятеро з них – діти.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах.
Путін стверджує, що окупанти в Україні атакують лише військову інфраструктуру. Але вони з першої години вторгнення б'ють по цивільних об'єктах, заявив президент України Володимир Зеленський. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки й лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню, завдає авіаударів.
Дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду, наголосив Зеленський.
Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не публікувала). За оцінкою ООН на 7 березня, в Україні загинуло не менше ніж 406 осіб, а 801 людину поранено. Відомо, що серед загиблих – 38 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців Зеленський востаннє говорив 25 лютого – протягом першого дня війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.
Втрати російських окупантів станом на 7 березня становили понад 11 тис. осіб, повідомили в Генеральному штабі Збройних сил України. Росія офіційно визнала загибель 498 російських військовослужбовців, ще 1597, за твердженнями міністерства оборони РФ на 2 березня, дістали поранення.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Слухання розпочалися 7 березня. Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан 28 лютого особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну. Він наголосив, що є достатні підстави вважати, що в Україні було скоєно як воєнні злочини, так і злочини проти людства. Крім того, 28 лютого Україна звернулася до ЄСПЛ, вимагаючи, серед іншого, як попередні заходи "негайно зупинити військові напади проти цивільних об'єктів". 1 березня суд ухвалив рішення, яким наказав РФ припинити напади та бомбардування цивільних об'єктів.