Резніков анонсував спільний із Німеччиною проєкт, спрямований на зміцнення ЗСУ
Україна та Німеччина погодили роботу над проєктом, спрямованим на зміцнення Збройних сил України. Про це 20 травня у Twitter повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.
Сьогодні під час віртуальної зустрічі він обговорив це питання зі своєю колегою з Німеччини Крістіне Ламбрехт.
"Ми обговорили початок нового важливого проєкту, який зміцнить можливості ЗСУ. Незабаром будуть подробиці. Спасибі Крістіне за участь і підтримку!" – написав Резніков.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
26 квітня під час зустрічі глав міноборони країн НАТО, яка відбулася на базі ВПС США Рамштайн у Німеччині, Ламбрехт заявила, що Німеччина доправить в Україну зенітні самохідні установки Gepard.
Контекст:
Німеччина від початку війни у 2014 році надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених на Донбасі українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року ФРН змінила позицію і погодилася постачати озброєння.
19 квітня канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що Німеччина допоможе профінансувати пряме постачання озброєння від німецьких виробників Україні. Насамперед ідеться про протитанкові засоби та системи ППО. За словами Шольца, ФРН практично вичерпала кількість зброї, яку може надати зі своїх запасів.
За інформацією Bild, міністерство оборони Німеччини викреслило все важке озброєння зі списку, надісланого Україною для боротьби з російським вторгненням, хоча німецька промисловість могла надати багато видів озброєнь у короткостроковій та середньостроковій перспективі.
ЗМІ писали, що не лише в опозиції, а й в урядовій коаліції ФРН, усупереч позиції Шольца, ідея постачання важкого озброєння Україні має широку підтримку. Але за даними соцопитування, проведеного інститутом INSA, 50% німців висловилися проти постачання важкого озброєння в Україну, 43% – за.