Резніков: Ізраїльський "Залізний купол" в Україні не буде ефективним

Частину ракет українська система ППО збиває
Фото: Командування Повітряних Сил ЗСУ / Air Force Command of UA Armed Forces / Facebook

Система протиракетної оборони (ПРО) "Залізний купол", яку використовують в Ізраїлі, в Україні не дасть необхідного ефекту. Про це 9 липня під час бізнес-конференції на платформі Forbes заявив міністр оборони України Олексій Резніков, проінформувало Міністерство оборони.

"Ми всі знаємо приклад Ізраїлю, який досить непогано захищає небо. Усі ми знаємо назву "Залізний купол", але навіть він не захищає на 100%. Мало того, я був в Ізраїлі, спілкувався з їхніми виробниками, підприємствами державними. "Залізний купол" зроблений проти повільних на низьких висотах із легким ураженням ракет, зроблених, по суті, у гаражах. Від крилатих та балістичних ракет "Залізний купол" не захищає", – сказав він.

Глава Міноборони України наголосив, що в Ізраїлі, Чехії та Сполучених Штатах розвивають іншу систему протиповітряної оборони (ППО).

"Тому нам потрібно розвивати свою систему ППО/ПРО або отримувати, у тому числі, від наших партнерів", – вважає Резніков.

Він наголосив, що Збройні сили України вже збивають багато російських ракет та російську авіацію.

"Ворожі літаки в нашому небі вже не літають, бо бояться і знають, що ми їх збиваємо. Вони використовують старі ракети Х-22, Х-55 й інші. Агресор стріляє ними з території Росії, з території Білорусі, з акваторії Чорного та навіть Каспійського морів, із тимчасово окупованого українського Криму. Ворог боїться наблизитися, бо у нас дуже професійні Повітряні сили, а бійці всіх видів, родів і сил ЗСУ та інших складових сил оборони майстерно застосовують ПЗРК (переносні зенітно-ракетні комплекси. – "ГОРДОН")", – пояснив Резніков.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Систему ППО "Залізний купол" виготовляє ізраїльська оборонна компанія Rafael, її розробили спільно з американською військово-промисловою компанією Raytheon. Система "Залізний купол" працює в Ізраїлі з 2011 року та захищає важливі об'єкти й населені пункти,  нейтралізуючи бойові ракети на підльоті до цілі. Кожна батарея має систему радіолокації і три пускові установки із 20 ракетами-перехоплювачами в кожній із них.

Перехоплення здійснюють на відстані від чотирьох до 70 км. Наразі в Ізраїлі 10 батарей системи.

"Залізний купол" масово використовували під час напруги між Ізраїлем і Палестиною, яка загострилася у травні 2021 року. Запуск однієї ракети цієї системи коштує від $50 тис. до $80 тис.

Контекст:

Від початку повномасштабного вторгнення, із 24 лютого, Росія випустила по Україні приблизно 3 тис. ракет, повідомляв президент України Володимир Зеленський 1 липня.

Частину ракет збиває українська система ППО.

За даними Генштабу ЗСУ станом на 9 липня, українські військові знищили в повітряному просторі України 217 літаків і 187 вертольотів російських окупантів.