Резніков: Сподіваюся, що Китай не підтримає Росії за жодних умов, усіма силами й засобами
"Я сподіваюся, що Китай не підтримає Росії за жодних умов, усіма силами й засобами. Звісно, в інтересах Китаю, щоб російський режим вижив і не впав. Це зрозуміло. Але Китай у будь-якому разі мислить великими категоріями й далеко вперед і дбає тільки про свої інтереси. Відповідно до цих інтересів Росія вже стала простим придатком до їхніх сировинних постачань. Це вже сталося офіційно. Отже, Китай підтримуватиме Росію тільки заради того і тільки тією мірою, щоб у нього було джерело сировини, де він може отримувати дешевий газ, нафту і деревину та претендувати на російські території", – сказав міністр.
Він нагадав, що Китай передав сигнали про неприпустимість застосування ядерної зброї.
"Я думаю, що Китай дійсно спробує стати ймовірним посередником у ймовірних переговорах. Загалом, буде конкурентна боротьба за те, хто буде організатором і посередником цих переговорів, оскільки це надасть державі та її лідерам додаткової ваги й очок", – додав Резніков.
Контекст:
Китай від початку нападу РФ на Україну демонструє нейтральну позицію і прямо не засуджує дій Москви.
За даними ЗМІ, Китай надає Росії технології, які їй необхідні для ведення війни проти України, а китайські компанії, зокрема пов'язані з урядом, 2022 року надіслали в Росію приблизно 1 тис. штурмових гвинтівок, понад 12 тонн бронежилетів і запчастини для безпілотників.
Міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган запевнив українського колегу Дмитра Кулебу, що Китай не постачатиме зброї Росії, і поки що Київ не бачив доказів того, що такі постачання проводили, повідомляв Кулеба у 20-х числах березня.
30 березня міноборони Китаю заявило про готовність співпрацювати з російськими військовими за кількома напрямами.
В українській розвідці вважають, що навряд чи варто побоюватися постачання зброї Росії з Китаю. Про це заявив представник ГУР Міноборони України Андрій Черняк.