Макрону не вдалося змінити позицію Сі Цзіньпіна щодо війни РФ проти України – Politico

Макрон прибув у Китай 5 квітня
Фото: EPA
Китайський лідер Сі Цзіньпін після переговорів із президентом Франції Еммануелем Макроном "не показав ознак" зміни позиції щодо війни Росії проти України. Про це заявило видання Politico 6 квітня.

Як пише сайт, Сі Цзіньпін підтримав свою раніше висловлену позицію щодо повномасштабного вторгнення Росії в Україну, заявивши, що "в усіх сторін" є "розумні побоювання щодо безпеки", і "не дав жодного натяку" на те, що він використовуватиме свій вплив, щоб допомогти закінчити конфлікт.

Політик сказав, що Китай готовий разом із Францією "звернутися до міжнародної спільноти із закликом залишатися раціональною і спокійною". Також, за його словами, мирні переговори мають відновити "якнайшвидше, беручи до уваги розумну стурбованість усіх сторін безпекою щодо Статуту ООН… прагнучи політичного врегулювання й побудови збалансованої, ефективної та стійкої системи європейської безпеки".

Французький дипломат на умовах анонімності розповів виданню, що під час бесіди із Сі Цзіньпіном Макрон висловив стурбованість Заходу тим, що Пекін може передати зброю Росії. У відповідь китайський лідер сказав, що "ця війна – не його справа".

Під час брифінгу після зустрічі Макрон закликав Сі Цзіньпіна відкрито засудити російську агресію проти України.

Видання зазначило, що китайський лідер говорив про необхідність для сторін, які воюють, "захищати жертв, зокрема жінок і дітей", але прямо не згадав Росії у своєму виступі.

Контекст:

Макрон прибув у Китай 5 квітня. Його візит триватиме до 7 квітня. Разом із ним приїхала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Вона наголосила, що важлива тема зустрічей із Сі Цзіньпіном – війна в Україні.

Перед візитом у Пекін Макрон провів телефонну розмову з президентом США Джо Байденом. Обидва лідери заявили про свою спільну готовність залучити Китай для пришвидшення закінчення війни в Україні й узяти участь у побудові міцного миру в регіоні, повідомили в Єлисейському палаці.

Китай із початку нападу РФ на Україну намагається дотримуватися нейтральної позиції, але прямо не засуджує дій Москви.